Dlaczego wybrać WPE-I H 400 Premium do własnej inwestycji?

To właśnie inwestycje komercyjne i przemysłowe stawiają przed pompami ciepła najwyższe wymagania. Żeby zapewnić najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej i funkcjonalności dużych systemów, wyposażyliśmy WPE-I H 400 Premium w rozwiązania stawiające je w czołówce najlepszych komercyjnych gruntowych pomp ciepła świata!

Modulacja mocy w technologii inwerterowej

Sprężarki inwerterowe charakteryzują się ciągłym dopasowywaniem mocy grzewczej do zapotrzebowania obiektu. Pozwalają również na kontrolę dolnego źródła ciepła, gdyż dostosowują również moc grzewczą pompy ciepła do aktualnie dostępnej energii w dolnym źródle ciepła. Ma to znaczenie np. w przypadku korzystania z ciepła odpadowego o nieregularnej wydajności.
Technologia inwerterowa pozwala pogodzić duże zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania w zimie, z mniejszym zapotrzebowaniem na ciepłą wodę latem, bez potrzeby stosowania dużych zbiorników c.w.u.

Wykorzystanie technologii gorącego gazu

Podgrzew ciepłej wody użytkowej za pomocą gorącego gazu w układzie chłodniczym pompy ciepła pozwala uzyskać wyższe temperatury wody, niż to ma miejsce w tradycyjnych rozwiązaniach. Technologia gorącego gazu umożliwia równolegle przygotowanie c.w.u. w trakcie ogrzewania/chłodzenia obiektu. Gruntowe pompy ciepła WPE-I H 400 Premium wykorzystują tę technologię przy użyciu dodatkowego wymiennika w układzie chłodniczym za sprężarką. To standardowe wyposażenie zapewnia wyższą temperaturę wody użytkowej przy zachowaniu wysokiej efektywności COP pompy ciepła, a to z kolei przekłada się na niższe koszty jej przygotowania.

[2″-2] Technologia gorącego gazu do podgrzewu wody użytkowej do wysokich temperatur przy równoległej pracy pompy ciepła na cele ogrzewania [2″-3]. Energia ta pozyskana jest z odnawialnego źródła energii [4-1] do 5-krotnie mniejszej pracy sprężarki [1-2], za którą płacimy.

Jednoczesne grzanie i chłodzenie obiektu

WPE-I H 400 Premium dają możliwość chłodzenia pasywnego oraz aktywnego. Chłodzenia pasywne wykorzystuje chłód gruntu, jeśli dla chłodzonego obiektu nie jest on wystarczający, uruchamiany jest chłód aktywny za pomocą sprężarki. Jednoczesne grzanie i chłodzenie obiektu pozwala zredukować wydatnie koszty eksploatacyjne.

Nowoczesna, funkcjonalna i modułowa

Pompy ciepła WPE-I H 400 Premium wykorzystują zaawansowaną automatykę WPM. Daje ona ogromne możliwości zarządzania procesami grzania, chłodzenia pasywnego i aktywnego, przygotowania ciepłej wody użytkowej, podgrzewu wody basenowej, a także pracy kaskadowej z wykorzystaniem aż do 16 jednostek pomp ciepła! Automatyka WPM łączy w sobie funkcjonalność, łatwość instalacji i obsługi oraz możliwość bezproblemowej rozbudowy. Kolorowy, dotykowy ekran z intuicyjnym menu pozwala odczytać wszystkie parametry pracy pompy ciepła. System komunikacji MODBUS umożliwia zdalne wykorzystanie systemu zarządzania budynkiem (BMS), a także informowanie o stanach pracy systemu.

WPE-I 33-44 H 400 Premium WPE-I 59-87 H 400 Premium

Cechy wyróżniające:

› Dostępne w 4 zakresach mocy: 33, 44, 59, 87 kW
› Praca w kaskadach do 16 urządzeń o łącznej mocy do 1,4 MW
› Technologia inwerterowa: modulowana moc i wysoka wydajność
› Dodatkowy wymiennik wykorzystujący technologię gorącego gazu do równoległego przygotowania ciepłej wody przy wyższych temperaturach zasilania
› Elektroniczny zawór rozprężny gwarantujący wysoką efektywność energetyczną
› Chłodzenie pasywne i aktywne
› Wbudowane pompy obiegowe dolnego i górnego źródła ciepła
› Zaawansowana, intuicyjna automatyka
› Interfejsy zapewniające ogromne możliwości komunikacyjne, w tym integrację z systemem zarządzania budynkiem BMS
› Kompaktowa konstrukcja zoptymalizowana pod kątem niskiej emisją dźwięku

Adam Koniszewski

Dyrektor ds. Inwestycji w STIEBEL ELTRON Polska