Ponad 1 GW w fotowoltaice!

Rok 2019 jest dla branży OZE przełomowy. Poczynając od fotowoltaiki, w pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że we wrześniu dokonał się swego rodzaju przełom, a moc zainstalowana z PV w Polsce przekroczyła 1 GW. We wrześniu instalowano 2,2 MW mocy dziennie, co już wydawało się rekordową liczbą. To jednak nie koniec. W październiku instalowano prawie 3 MW dziennie! Te liczby idealnie pokazują, że fotowoltaika w Polsce rośnie jak na drożdżach.

Pierwsza połowa 2019 roku wykazała dynamiczny wzrost sprzedaży pomp ciepła. Według badań przeprowadzonych przez PORT PC, rynek wszystkich pomp ciepła typu powietrze/woda stosowanych do instalacji centralnego ogrzewania wzrósł dwukrotnie, gdy porównamy sprzedaż w pierwszym półroczu 2019 i 2018 roku. Są też szacunkowe dane z trzech kwartałów 2019, z których wynika, że będą wyraźne wzrosty sprzedanych pomp ciepła powietrze/woda i gruntowych pomp ciepła. Paweł Lachman, prezes PORT PC w rozmowie z redakcją zaznacza, że wzrosty są nieproporcjonalne, to znaczy przy pompach ciepła powietrze/woda są one na poziomie nawet 90–100% w stosunku rok do roku, a przy pompach ciepła gruntowych będzie to wzrost na poziomie 15% wzrostu. Jak będzie wyglądało realne zamknięcie roku 2019 dla rynku pomp ciepła?

Smartyzacja – pompa ciepła, fotowoltaika i samochód elektryczny!

Fotowoltaika i pompy ciepła to nie wszystko! Mamy jeszcze elektromobilność. Czy wiesz, że najnowsza aktualizacja licznika elektromobilności wskazuje, że w październiku 2019 roku po terenie Polski poruszało się 7884 samochodów elektrycznych? Według danych PSPA od stycznia do października 2019 r., zarejestrowano 3250 samochodów elektrycznych, czyli o 100% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku! To oznacza, że fotowoltaika zawładnęła polskimi dachami, pompy ciepła wychodzą na salony, a polskie garaże przygotowują się na elektryczne pojazdy. Czy to jesteś na to gotowy?

GLOBEnergia SHOW

GLOBEnergia SHOW to przede wszystkim spotkania! Stawiamy na spotkania branżowe oraz konsultacje inwestorów z wykonawcami i praktykami. W strefie wystawowej skupiamy wielu producentów i głównych dystrybutorów. Ofertę stoisk przygotowaliśmy specjalnie z myślą o zwiedzających, którzy poszukują konkretnych urządzeń i ekspertów będących w stanie udzielić im profesjonalnej pomocy. Najlepsi specjaliści będą gotowi do dyskusji, rozmów i porad, a także przeprowadzą ciekawe warsztaty i pokazy.

Ideą strefy wystawowej jest szeroki dostęp do profesjonalnego zaplecza merytorycznego i produktowego dla klientów zainteresowanych kompletnymi systemami energooszczędnymi.
GLOBEnergia SHOW to także najnowsze produkty.To okazja, by zobaczyć nowe modele pomp ciepła, modułów, falowników, stacji ładowania, czy też posłuchać gorących komentarzy i tematów prosto z rynku.

Warsztaty, pokazy i prelekcje – dwa dni pełne wiedzy

Podczas GLOBEnergia SHOW odbędą się także dwa niezależne spotkania dotyczące najbardziej znaczących branż odnawialnych źródeł energii czyli fotowoltaiki i pomp ciepła! Zapraszamy na XI Ogólnopolskie FORUM FOTOWOLTAIKI I MAGAZYNOWANIA ENERGII SOLAR+ oraz XIII Ogólnopolskie FORUM POMP CIEPŁA!

Czas na rozrywkę, nagrody i konkursy pełne energii!

GLOBEnergia show to także konkursy dla instalatorów i nie tylko! U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Konkurs na Instalatora roku 2020 w branży PV – to konkurs edukacyjny, w którym drużyny instalatorów zmierzą się w rywalizacji na czas w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny fotowoltaiki.Liczy się wiedza, doświadczenie i czas! Udział w konkursie to szansa nie tylko na cenne nagrody od sponsorów, ale również idealna reklama dla firmy. To też pokaz montażu fotowoltaiki na żywo, w wykonaniu doświadczonych i gotowych na wyzwania firm instalacyjnych.
Zeszłoroczny zwycięzca – firma SunSol zdobyła się na wielki gest! Firma przekazała swoją wygraną na rzecz Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańska, dzięki czemu dom został wyposażony w nowoczesną instalację fotowoltaiczną.

Branża rozwijająca się równolegle z fotowoltaiką to oczywiście pompy ciepła. Dla instalatorów tych wysokoefektywnych urządzeń również czekają wyróżnienia. Po raz kolejny, tradycyjnie na zakończenie Ogólnopolskiego Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej, spotkamy się z autorami najciekawszych instalacji wykonanych w 2019 roku. Pokażemy i zainspirujemy ciekawymi pomysłami, gotowymi przepisami na nietypowe wyzwania instalacyjne, a przede wszystkim nagrodzimy ich autorów i wysłuchamy ich doświadczeń oraz zachęcimy do sięgania po podobne praktyki energooszczędne. Wszystko w ramach gali finałowej konkursu „Dobre praktyki w dobrych rękach”.

Zapraszamy na dwa ciekawe dni, na show technologii energooszczędnych, pokazy urządzeń oze, warsztaty oraz pokazy live. Wszystko pod jednym dachem w energetyzującej atmosferze GLOBEnergia SHOW już 26 – 27 lutego 2020 do Kielc.


GLOBEnergia SHOW

GDZIE: Kielce, Targi Kielce S.A. ul. Zakładowa 1
KIEDY: 26.02.2020
OFICJALNA STRONA WYDARZENIA: https://globenergia.pl/expo/

Redakcja GLOBEnergia