Powietrzne pompy ciepła typu MONOBLOK to urządzenia, na które składa się jedna jednostka, w której znajduje się cały układ chłodniczy. Urządzenie lokalizowane jest na zewnątrz budynku, a źródłem ciepła jest powietrze zewnętrzne. Z urządzenia wyprowadzone są rury dystrybuujące ciepło – w postaci ciepłej wody – do budynku. W budynku znajduje się sterownik do urządzenia, zasobnik ciepłej wody użytkowej i – opcjonalnie – zbiornik buforowy.

Urządzenia typu MONOBLOK są masywne, estetyczne, dobrze zaizolowane akustycznie i termicznie. Cały układ chłodniczy wykonywany jest fabrycznie przez producenta, przez co prawdopodobieństwo ewentualnego rozszczelnienia jest bardzo małe.

SPLIT a MONOBLOK?

SPLIT i MONOBLOK to tak naprawdę dwa takie same urządzenia. Różnica polega na tym, że pompy ciepła typu SPLIT są pod względem produkcji łatwiejsze do wykonania. W pompach typu MONOBLOK dba się o akustykę. Te urządzenia wymagają także dobrej izolacji termicznej ze względu na ryzyko zamarznięcia przewodów przez wyprowadzane z urządzenia rury z wodą grzewczą. Właśnie dlatego w przypadku MONOBLOKÓW jest większe prawdopodobieństwo, że instalacja będzie pracowała dłuższy czas.

Zalety pompy ciepła typu MONOBLOK

  • Urządzenia do ustawienia na zewnątrz budynku – jedna jednostka,
  • Urządzenia masywne i dobrze zaizolowane akustycznie i termicznie,
  • Układ chłodniczy wykonany fabrycznie przez producenta,
  • Są dostępne w szerokim zakresie mocy od małych indywidualnych urządzeń 6 kW po duże urządzenia do zastosowań przemysłowych o mocy 60 kW. Można je łączyć w kaskady.
  • Nie wymagają karty urządzenia i kontroli szczelności
  • Dłuższy czas pracy

STIEBEL ELTRON zachęca do zakupu MONOBLOKÓW!

Powietrzne pompy ciepła mają teraz swój czas – to nie ulega wątpliwości! Dylematy, które dręczą potencjalnych inwestorów dotyczące modelu urządzenia mogą zostać rozwiane specjalnymi ofertami, które przygotowują producenci i dystrybutorzy urządzeń. Firma Stiebel Eltron przygotowała ofertę promocyjną na wysokosprawne pompy ciepła typu monoblok.

Monoblokowe pompy ciepła Stiebel Eltron to rozwiązanie dla modernizacji starego systemu grzewczego i wymiany starego kotła na ekologiczne ogrzewanie. MONOBLOK zapewni ogrzewanie domu, przygotowanie ciepłej wody użytkowej a także chłodzenie w upalne dni. Rządowy program Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie dotacji i ulgi podatkowej, a argumenty najwyższej jakości, efektywności i bezawaryjności szybko trafiają w gusta wielu indywidualnych inwestorów.

Ogrzewanie starych budynków o dużej powierzchni może być kłopotliwe, kojarzone z dużym zużyciem energii i dużymi rachunkami. Stiebel Eltron posiada w ofercie produkty, które zaspokoją indywidualne potrzeby inwestora i nawet starsze budynki, a także te o powierzchni większej, niż 200 m2 z powodzeniem mogą być ogrzewane przez powietrzne pompy ciepła.

Monoblokowa pompa ciepła Stiebel Eltron sprawdzi się też w segmencie nowobudowanych domów jednorodzinnych. Ze względu na minimalną emisję dźwięku pompa może być stosowana nawet w wąskich przestrzeniach między budynkami.

SPECJALNA OFERTA FIRMY STIEBEL

Aktualnie dostępna jest specjalna oferta promocyjna Firmy Stiebel Eltron na pompy ciepła typu monoblok. W ramach akcji “Monoblok: odkryj sekret powietrznej pompy ciepła”, można nabyć pakiet w atrakcyjnej, obniżonej cenie. W cenie promocyjnej jest ograniczona ilość, tylko 100 sztuk pakietów, dlatego warto zastanowić się już teraz nad inwestycją w ekologiczne ogrzewanie!

Po szczegóły oferty zapraszamy na oficjalną stronę firmy Stiebel Eltron: TUTAJ

 

Redakcja GLOBEnergia