Świętując kamień milowy w rozwoju firmy, SolarEdge wypuściło na rynek 10 optymalizatorów mocy o  wartości 10 tysięcy dolarów.

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie falowników, optymalizatorów mocy oraz usług monitorujących na poziomie modułu, ogłosił, że sprzedał swój 10-milionowy optymalizator mocy. Z systemami zainstalowanymi w ponad 90 krajach, SolarEdge udało się osiągnąć ten wynik w okresie 10 lat po jej założeniu i tylko po 6 latach zamówień komercyjnych. Blisko 5 milionów optymalizatorów mocy zostało sprzedanych na całym świecie wyłącznie w samym 2015 roku!
Założyliśmy firmę z wizją, że każdy panel słoneczny mógłby być wyposażony w inteligentne systemy elektroniczne i jesteśmy na drodze jej realizacji” – powiedział Guy Sella, prezes, współzałożyciel i przewodniczący SolarEdge. „SolarEdge jest zobowiązane do dostarczania wartościowych rozwiązań, które jednocześnie posiadają konkurencyjne ceny. Takie podejście pozwoliło nam stać się liderem w branży” – dodał.
W ramach uczczenia tak wielkiego sukcesu firmy, SolarEdge oznakowało 10 zwycięskich optymalizatorów mocy, wszystkie zostały podpisane przez założycieli firmy i znajdują się w światowej sprzedaży. Każdy odbiorca zwycięskiego optymalizatora mocy będzie upoważniony do otrzymania 10 tysięcy dolarów w gotówce.
„Wiele z naszego sukcesu przypisujemy instalatorom, którzy pokładali swoje zaufanie zarówno w SolarEdge, jak i w korzyści wynikające z naszych technologii.” – powiedział Lior Handelsman, wicepreses marketingu i strategii produktowej SolarEdge. „Jesteśmy zobowiązani do dalszego dostarczania innowacyjnych produktów w celu maksymalizacji korzyści instalatora, takich jak zwiększone zyski i usługi wysokiej jakości.” 

Źródło: SolarEdge


Regulamin dotyczący zwycięskich optymalizatorów mocy znajduje się na stronie SolarEdge. (http://www.solaredge.com/groups/10million)
Więcej o optymalizatorach mocy już w najbliższej GLOBEnergia Plus 2/2016!