Ponad 200 MW falowników Sungrow w Polsce

Sungrow zawarł umowy na dostarczenie falowników o łącznej mocy 200 MW.  Dostawy mają pokryć rosnące zapotrzebowanie na 3-fazowe falowniki fotowoltaiczne w pierwszym kwartale 2022 r. i w kolejnych miesiącach.

Zdjęcie autora: Sungrow

Sungrow

Producent falowników fotowoltaicznych

Ze względu na zmianę przepisów dotyczących rozliczania produkcji energii elektrycznej przez indywidualnych wytwórców (prosumentów) od kwietnia 2022 r., specjaliści prognozują wysoki popyt w I kwartale nadchodzącego roku na falowniki trójfazowe małej mocy. Klienci coraz częściej pytają o tego rodzaju urządzenia, sprawdzające się m.in. w instalacjach umieszczonych przy budynkach jednorodzinnych.

Aby pokryć wysokie zapotrzebowanie na falowniki, producent inwerterów fotowoltaicznych - firma Sungrow podpisała umowy z dystrybutorami w Polsce na dostawy falowników serii Residential o łącznej mocy 200 MW.

- Cieszymy się, że możemy polegać na zdolnościach produkcyjnych i logistycznych największego producenta falowników na świecie, który zapewnia jakość i szybki czas dostaw. To ważne dla nas i naszych odbiorców.- mówi Wiesław Szałkowski, dyrektor sprzedaży Corab.

Seria Sungrow RT wyposażona jest w technologię odzyskiwania PID, która zapobiega degradacji paneli fotowoltaicznych. Nowy moduł komunikacyjny WiNet, który jest częścią każdego pakietu falowników, oferuje maksymalną elastyczność i wydajność.  Co warte podkreślenie, inwertery łączą komunikację poprzez Ethernet i Wi-Fi, a także dostarczają dane z systemu co 10 sekund. To pozwala na pełną kontrolę i diagnozę pracy falownika. 

Zastosowana w urządzeniach z serii RT nowa technologia AFCI, wyłączy system fotowoltaiczny w czasie krótszym niż 200 ms, w przypadku wykrycia zwarcia łukowego, zapewniając tym samym maksymalne bezpieczeństwo użytkowania i gwarantując spokój użytkownikom instalacji PV. 

- Ze względu na to, że Sungrow dysponuje dużym magazynem zlokalizowanym w Holandii, falowniki mogą znaleźć się w naszej sieci oddziałów w ciągu 1-2 tygodni. Ma to szczególne znaczenie dzisiaj, kiedy zainteresowanie falownikami klasy Residential dynamicznie rośnie. Sungrow zapewnia pełną dostępność urządzeń i ciągłość dostaw. – mówi Krzysztof Szymański, Menadżer Produktu w firmie INS-EL.

Sungrow jest jednym z czołowych, globalnych producentów falowników, który jest dumny, że ważni kontrahenci zaufali jakości jego produktów. W przypadku konieczności serwisowania, Sungrow zapewnia lokalną pomoc techniczną w języku polskim i może dostarczyć urządzenia zapasowe z lokalnego magazynu.