Rozpoczyna się kampania promująca Odnawialne Źródła Energii wśród producentów rolnych.

W najbliższy weekend zostanie wręczonych rolnikom ponad 30 tysięcy zaproszeń na FORUM AGRO INWESTOR OZE redakcji GLOBEnergia, które odbędzie się 20 marca 2014 w Kielcach.

Gospodarstwa rolne mają ogromny potencjał zastosowania odnawialnych źródeł energii oraz energii odpadowej jako alternatywy wobec paliw konwencjonalnych. O ile wykorzystanie biomasy jest już szeroko rozpowszechnione, to warto zapoznać się także z innymi technologiami wkraczającymi na polski rynek. Pompy ciepła w ogrzewaniu budynków, ciepła woda z kolektorów słonecznych wykorzystywana w celach gospodarczych czy elektrownia słoneczna oparta na fotowoltaice, to rozwiązania na miarę nowoczesnego gospodarstwa rolnego.

Forum będzie doskonałą okazją do spotkania inwestorów rolnych, dostawców technologii i urządzeń, wykonawców i wszystkich osób zainteresowanych tematem potencjału energetycznego tkwiącego w gospodarstwach rolnych. Nie zabraknie tu również aspektów prawnych, związanych z dzierżawą terenów pod inwestycje OZE.

Dodatkowe informacje:
Bezpłatna wejściówka:

FORUM AGRO INWESTOR OZE, 20 marca 2014 podczas targów ENEX Nowa Energia w Kielcach.
Organizacja: Redakcja GLOBEnergia we współpracy z Targami Kielce oraz Laboratorium OZE Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
Miejsce: Targi Kielce, Hala G
Udział: Bezpłatny
Patronat: Śląska Izba Rolnicza, Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Regionalne Centrum Ekoenergetyki w Łosiowie, Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej
Współpraca: Viessmann, Bąkowski Kancelaria Radcowska

agro