Wydanie 4/2019 jest szczególne! Znajduje się w nim szczegółowy poradnik na temat programu Mój Prąd, przedstawiający w jaki sposób można z programu skorzystać oraz odpowiadający na najczęściej zadawane pytania! Oprócz tego, w numerze znajdują się wywiady z Trenderami 2019, czyli Piotrem Woźnym, prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Pawłem Lachmanem, prezesem Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

Mój Prąd od A do Z!

Głównym tematem czwartego w tym roku numeru jest Program Mój Prąd. Opracowany przez nas szczegółowy poradnik przeprowadza przez drogę złożenia wniosku, a także przedstawia zmiany jakie zaszły w programie od początku jego funkcjonowania. Oprócz tego, w poradniku można znaleźć przykładowe wyceny instalacji fotowoltaicznych, które mogą wziąć udział w Programie.Odpowiadamy także na najczęściej zadawane pytania!

Artykuł “Mój prąd okiem firmy instalacyjnej” omawia trudności i obawy jakie napotykały osoby zainteresowane montażem instalacji fotowoltaicznej.

Zestawienie gruntowych pomp ciepła ok 10 kW

Choć rynek się zmienia, a powietrzne pompy ciepła są wciąż ulepszane, gruntowe
pompy mają kilka niepodważalnych zalet nad powietrznymi. To między innymi stabilne warunki pracy przez cały rok, czy przewidywalne, bardzo niskie koszty eksploatacyjne
rok do roku. Na które urządzenie się zdecydować? W najnowszym numerze przedstawiamy zestawienie grntowych pomp ciepła około 10 kW, przeznaczonych do domów jednorodzinnych, wraz z ich parametrami i cenami.

Zestawienie modułów fotowoltaicznych typu Half Cut Cells około 320 Wp

Moduły z ogniwami ciętymi na pół jeszcze kilka lat temu były zupełną nowością. Dziś większość dużych producentów ma je w swojej ofercie. Skąd pomysł na takie rozwiązanie? Mniejsze straty! Straty na linii ogniwo–moduł mogą być nawet 4 razy mniejsze niż w klasycznym module. Dlaczego tak jest? Jakie parametry mają dostępne na rynku moduły? W najnowszym numerze przedstawiamy redakcyjne zestawienie modułów typu HCC, opracowane na podstawie kart katalogowych.

Ponadto w numerze:

3 wywiady z osobowościami, mającymi wpływ na zmieniające się trendy w energetyce!

  • Piotrem Woźnym – TRENDEREM 2019, Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Pawłem Lachmanem – TRENDEREM 2019, Prezesem Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
  • Sebastianem Walerysiakiem – Prezesem Viessmann Sp. z o.o.

Felietony poruszające tematy zmian:

  • Ciepło systemowe nad przepaścią jak wygląda rynek energii cieplnej w Polsce i co należy zrobić już?
  • Czym są megatrendy? Czy smartyzacja nam zagraża? Pompy ciepła w wyścigu o inteligencję
  • I inne!

Jak i gdzie kupić GLOBEnergia 3/2019?

Zarówno wersję drukowaną jak i elektroniczną, można nabyć w naszym sklepie internetowym!

Wersję elektroniczną kupisz TUTAJ

Wersja drukowana dostępna wkrótce!

Redakcja GLOBEnergia