Pierwszy kwartał 2021 roku już za nami, a więc przyszedł czas na podsumowania! Co znajdziesz w najnowszym numerze GLOBENERGIA 1/2021? Sprawdź!

Własny prąd dla biznesu – poradnik

Rachunek za energię elektryczną może stanowić nawet 20% kosztów prowadzenia firmy. Biorąc pod uwagę stałe podwyżki cen energii, możemy być pewni, że procent ten będzie tylko wzrastał. Przy wysokim zużyciu energii nawet najmniejsza zmiana powoduje wysoki wzrost rachunku. Przy prowadzeniu firmy wiele jest obszarów, w które właściciel mógłby inwestować, aby unowocześnić produkcję czy też ulepszyć pracę. Większe opłaty za prąd niekoniecznie są tym kierunkiem. W jaki sposób przedsiębiorcy mogą zminimalizować rachunki, a konkretniej – w jaki sposób instalacja fotowoltaiczna jest w stanie
je obniżyć?

W najnowszym wydaniu GLOBENERGIA 1/2021 znajdziesz poradnik “Własny prąd dla biznesu – Fotowoltaika dla firm”.

Energetyczny głos branży!

Branża OZE rozwija się cały czas! Analizujemy rynek, wyciągamy wnioski i rozmawiamy z przedstawicielami branży instalacyjnej. W najnowszym wydaniu GLOBEnergia 1/2021 przedstawiamy wielką bazę felietonów, w których specjaliści podsumowują rozwiązania techniczne i instalacyjne, które będą dominowały w branży w najbliższej przyszłości.

Rynek pomp ciepła i rynek fotowoltaiczny w liczbach – Stowarzyszenia branżowe analizują i podsumowują rok 2020

2020 to rok istotnego wzrostu rynku pomp ciepła w Polsce. Największe, wręcz spektakularne wzrosty sprzedaży pomp ciepła w 2020 r. osiągnięto w segmencie pomp ciepła typu powietrze/woda, gdzie sprzedano 42 tys. sztuk, co stanowi wzrost o +108% w stosunku do wyniku z 2019 r.

Rok 2020 to również rok fotowoltaiki! Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV przy podsumowaniu I półrocza 2020, spodziewało się podwojenia rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce względem 2019 roku. W rzeczywistości rynek potroił się względem 2019, a w skali dwóch lat wzrósł dwunastokrotnie!

W najnowszym wydaniu GLOBENERGIA 1/2021 znajdziesz podsumowanie rynku pomp ciepła wykonane przez Polską Organizację Rozwoju Pomp Ciepła oraz podsumowanie rynku PV wykonane przez Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV.

Ponadto w numerze

  • Wywiad z Aleksandrem Juraszkiem, właścicielem firmy instalacyjnej Instalex
  • Fotowoltaika – integralna część budynku
  • Pytania i odpowiedzi dotyczące cyberbezpieczeństwa w PV

WYDANIE DRUKOWANE JEST DOSTĘPNE 

TUTAJ


WYDANIE ELEKTRONICZNE JEST DOSTĘPNE 

TUTAJ


 

Redakcja GLOBEnergia