Już wkrótce we Frankfurcie odbędą się jedne z największych na świecie, międzynarodowych targów branży klimatyzacyjnej, wentylacyjnej, grzewczej oraz instalacji wodnych i sanitarnych – Targi ISH.

Fot.  Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Petra Welzel
 
Organizatorzy wydarzenia zdecydowali, że w tym roku Polska zostanie państwem partnerskim targów. Polski przemysł wykazuje coraz większe zainteresowanie innowacyjnymi produktami i rozwiązaniami z zakresu efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych rozwiązań z zakresu instalacji sanitarnych. Zainteresowanie tego typu technologiami w Polsce przyciąga również uwagę wielu firm zagranicznych. 
 
Tegoroczne targi ISH odbędą się w dniach od 10 do 14 marca 2015 roku. Na drugi dzień targów (środa, 11.03) zaplanowano seminarium: „Rynek instalacyjno-grzewczy w Polsce i w Niemczech”, podczas którego omawiane będą zagadnienia związane z rynkiem poszczególnych urządzeń w Niemczech i w Polsce. Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) została zaproszona do przedstawienia prezentacji na temat rozwoju rynku pomp ciepła w Polsce. W ramach prezentacji omówione zostaną m.in. przeprowadzone przez PORT PC badania rynku pomp ciepła w Polsce, a także działania Organizacji w zakresie Europejskiego Systemu Szkoleń i Certyfikacji Instalatorów Pomp Ciepła EUCERT, publikowanych przez PORT PC wytycznych techniki grzewczej oraz planowanego na rok 2015 wprowadzenia znaku jakości EHPA Q dla pomp ciepła. Dodatkowo podczas seminarium będzie można posłuchać o polskim rynku odnawialnych źródeł energii w świetle nowej ustawy o OZE. Przedstawione zostaną również nowe regulacje UE (dyrektywa ErP, Ecolabelling, Ecodesign) w kontekście wyzwań dla branży instalacyjno-grzewczej.
 
Przez cztery dni na powierzchni 260 000 metrów kwadratowych, około 2 400 wystawców z całego świata prezentować będzie najnowsze produkty i innowacje. Technologie i rozwiązania, które dzięki efektywnym energetycznie produktom oraz wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, pomagają uniezależnić się od zewnętrznych dostaw energii. 
Targi ISH każdorazowo przyciągają wielu odwiedzających z Polski. W roku 2013 ich liczba przekroczyła 2 600. Organizatorzy targów są przekonani, że w tym roku liczba ta wzrośnie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia targów i uczestnictwa w seminarium. Do zobaczenia we Frankfurcie!
 
Seminarium „Rynek instalacyjno-grzewczy w Polsce i w Niemczech” odbędzie się 11 marca (środa) w godzinach od 10:30 do 14:30. Hala 11, sala Korall. Szczegółowe informacje o targach znajdują się tutaj.
 
/Źródło: PORT PC/