Powstaje największa w Polsce farma PV

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

P1050398pan

Po instalacji w Wierzchosławicach powstaje kolejna, większa instalacja fotowoltaiczna w Polsce. Zlokalizowana będzie zaledwie 50 km od pierwszej.

Pod koniec 2013 roku rozpoczęła się budowa drugiej, a pierwszej co do wielkości w Polsce farmy fotowoltaicznej. Za budowę instalacji odpowiedzialna jest firma Oberhauser Solar-Befestigungssystme GmbH specjalizująca się w produkcji i montażu wolnostojących, naziemnych i dachowych konstrukcji farm PV. Instalacja powstaje w województwie małopolskim, 8 km na zachód od Bochni, w miejscowości Gierczyce. Jej moc wyniesie 1.364,16 kWp

P1050383  P1050400

Jak poinformował Andrzej Zyber - menadżer generalny Oberhauser Solar-Befestigungssysteme GmbH, pod koniec grudnia ubiegłego roku zostały zakończone pracę wbijania 928 fundamentów palowych, na których zostanie zamocowana stalowa konstrukcja wsporcza. Optymalne dopasowanie konstrukcji stalowej do położenia terenu pozwoliła na zastosowanie dużych stołów. Na 232 stołach wielkości 6x4m zostanie przymocowane 5568 modułów polikrystalicznych, dzięki czemu projekt nie zajmie dużych powierzchni gruntu. Oddanie i uruchomienie inwestycji PV planowane jest Jeszcze w pierwszym kwartale 2014.

Źródło: Oberhauser Solar-Befestigungssysteme GmbH