Powstanie nowa elektrownia biomasowa o mocy 30 MW

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Jak poinformował portal reo.pl, PEP (Polish Energy Partners) przygotowuje projekt budowy i działania elektrowni biomasowej o mocy 30 MW. 
Wybrana już została lokalizacja obiektu i rozpoczęto procedurę przetargową w celu pozyskania terenu pod inwestycję. Kwestie uzyskania decyzji środowiskowej i warunków przyłączenia do sieci są już rozwiązane z pozytywną decyzją. Uzyskano również pozwolenie na budowę. Pozostają prace negocjacyjne umowy przyłączeniowej i techniczny projekt obiektu. W jednym z banków uzyskano także dogodne finansowanie dla inwestycji. Jak informuje PEP nadal trwają rozmowy ze znaczącymi przedsiębiorstwami przemysłowymi w zakresie powiększenia projektu o kolejne elektrownie biomasowe o mocy 85MWt/30 MWe.  Rozpoczęcie pracy elektrowni planowane jest na drugą połowę 2015 roku.
Równocześnie odbywają się również negocjacje z dostawcami i wykonawcami robót realizującymi projekty budowy farm wiatrowych o łącznej mocy 134 MW. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2013 i 2014 rok. W fazie zaawansowanej są również prace nad pozyskaniem środków na realizację powyższych inwestycji, które wyniosą około 1 mld zł.
Źródło: reo.pl