Szanowni Państwo,

Energia to nasza codzienność – nasze życie, komfort, potrzeby. Żyjemy w czasach transformacji, kiedy nic nie jest stałe, a to co wczoraj było nowoczesne, dziś może już nie spełniać naszych oczekiwań. Zastępujemy tradycyjne źródła energii nowymi, nie tylko z uwagi na ich energooszczędność, ale także nasz komfort, czystość otaczającego nas środowiska czy wreszcie możliwość swobodnego zarządzania dostępnymi zasobami.

Procesy te nie omijają samorządów. Budynki użyteczności publicznej w standardzie energooszczędnym czy pasywnym to coraz częściej nie pogoń za nowością, ale codzienność. Codzienność, która jest wieloaspektowa – dotyczy projektowania, wyposażenia budynku w instalacje, odpowiedniego naświetlenia, spełnienia szeregu wymogów z zakresu bezpieczeństwa, ale co najważniejsze jego efektywnej eksploatacji.

Ciepło, chłód, wentylacja, światło, prąd to nie tylko hasła, ale rzeczywiste aspekty funkcjonowania budynków użyteczności publicznej, o których trzeba pamiętać już na etapie przygotowywania inwestycji. O tym wszystkim mówimy podczas cyklu „Energia w Gminie”, pokazując nie tylko techniczne, ale też funkcjonalne aspekty inwestycji samorządowych. Mówimy o trendach – o tym co się zmienia, jak przygotować się na wyzwania i jak zyskać poczucie bezpieczeństwa z dobrze wykonanej i zarządzanej inwestycji.

Jak to wygląda jeżeli chodzi o konkrety? Na jakie technologie i rozwiązania się zdecydować? Jakie problemy rodzi wsparcie finansowe?

Odpowiedzi uzyskacie Państwo podczas XXV Forum Energia w Gminie.

Serdecznie zapraszamy,

Andrzej Bojanowski | Prezes Związku Miast i Gmin Morskich

Grzegorz Burek | Redaktor naczelny GLOBEnergia

Grzegorz Burek

Redaktor naczelny GLOBEnergia, Wiceprezes SBF Polska PV, członek PORT PC