MOC HYBRYDY redakcji GLOBEnergia to energetyzujące spotkanie w postaci warsztatów oraz prezentacji.

Specjaliści z branży techniki grzewczej i fotowoltaicznej wytłumaczą jak wykorzystać potencjał tkwiący w net meteringu. Porozmawiają jak technicznie połączyć pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Wyjaśnią na czym polega system SG Ready i jak inteligentna sieć może współpracować z pompami ciepła! W programie również sporo informacji o hałasie w instalacji z pompą ciepła powietrze/woda. Przeanalizujemy wspólnie, co mówi prawo, a co pokazują testy i badania. Sporo uwagi poświęcimy też ustawie F-gazowej. Jakie konsekwencje dla instalatorów i użytkowników wynikają z jej zapisów?

Nie pominiemy również szybko postępującej w naszym kraju i cieszącej się dużym zainteresowaniem fotowoltaiki. O tym, jak dobrać moduły fotowoltaiczne, jakie pomiary i badania wykonywać i jak przyłączyć system fotowoltaiczny do sieci opowie osobiście Bogdan Szymański, autor poradnika „Instalacje Fotowoltaiczne”, wraz z zaproszonymi ekspertami branży.

Połączmy energooszczędne systemy…

Obowiązujący w naszym kraju obecnie system net metering to możliwość bilansowania energii wyprodukowanej i pobranej z sieci. To właśnie ten system daje możliwość otworzenia się Polaków na ideę domów blisko zeroenergetycznych. Dzięki możliwości bilansowania, nadmiar energii wysyłany jest do sieci i pobierany wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Inwestując więc w fotowoltaikę i pompę ciepła, można zasilić nasz dom w energię elektryczną, ciepło i chłód. Odpowiednio dobrany zestaw pokryje roczne zapotrzebowanie na energię naszego budynku.

Pokażemy jak to zrobić

Teoria teorią, ale do prawidłowego wykonania i świadomego użytkowania instalacji należy wiedzieć jak to działa i dlaczego. Dlatego warsztatach łączą teorię z praktyką. W programie pokaz możliwości urządzeń od pompy ciepła, regulatorów po pokaz montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu płaskim!


REJESTRACJA I PROGRAM WARSZTATÓW – TUTAJ


A tak wyglądała poprzednia edycja warsztatów MOC HYBRYDY 2016!

Słuchacze podczas prelekcji Bogdana Szymańskiego Fot. GLOBEnergia

Zajęcia praktycznie – przyłączanie instalacji do falownika Fot. GLOBEnergia

Bogdan Szymański wyjaśnia techniki montażu paneli fotowoltaicznych Fot. GLOBEnergia

Pokaz montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu skośnym Fot. GLOBEnergia

W drugim dniu targów Instalacje odbędzie się główny dzień warsztatów.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Redakcja GLOBEnergia