Legionowscy kibice piłki nożnej już wkrótce będą mogli oglądać spotkania swojego ulubionego zespołu także jesienią bez obaw o to, że zmokną. Ale nie dlatego będzie ona wyjątkowa!

 
Zarządca terenu, KZB Legionowo sp. z o.o. rozpoczyna budowę zadaszenia nad częścią trybuny. Na zadaszeniu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, która dostarczy prąd do znajdującego się na stadionie budynku wielofunkcyjnego.
Prezes KS Legionovia KZB Legionowo Dariusz Ziąbski, twierdzi, że dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej zmniejszy się klubowe zapotrzebowanie na energię elektryczną.
Instalacja zamontowana na dachu trybuny dostarczy energię elektryczną do budynku wielofunkcyjnego, w którym znajdują się oprócz biur i szatni dla zawodników także siłownia i bar, a także dla budynku, który stanowi zaplecze dla pracowników KZB.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
 
Źródło: legionowo.pl