Auta oznakowane logo PGE Nowa Energia, z Forum Ekonomicznego w Krynicy trafiły do Rzeszowa. Od poniedziałku 11 września, przez tydzień, użytkować je będą pracownicy PGE Obrót. Dzięki temu sprawdzą, jak samochody elektryczne sprawdzają się podczas codziennego użytkowania w miastach różnej wielkości.

Elektromobilność wkracza na Podkarpacie

Akcja jest częścią projektu realizowanego przez spółkę PGE Nowa Energia, popularyzującego samochody elektryczne w ruchu miejskim. Pracownicy mają możliwość zapoznania się z takimi autami. Korzystają z nich realizując swoje służbowe zadania na terenie Rzeszowa i najbliższych okolic – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

PGE podpisała listy intencyjne z władzami samorządowymi kilku miast, w tym Rzeszowa, dotyczące współpracy przy realizacji pilotażowego projektu „e-Mobility”.  Zajmuje się nim spółka PGE Nowa Energia, która wspólnie z samorządami oraz poznańskimi zakładami H. Cegielskiego chce rozwijać infrastrukturę ładowania oraz tworzyć system zachęcający podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych.

fot. PGE

Samorządy wspierają infrastrukturę dla samochodów elektrycznych

Podczas zakończonego niedawno Forum Ekonomicznego w Krynicy wiceprezes PGE SA ds. innowacji Paweł Śliwa prezentował samorządowcom ofertę w zakresie rozwoju elektromobilności. Podkreślając  przy tym, że testowanie projektu w miastach różnej wielkości i o różnorodnej specyfice umożliwi wypracowanie optymalnego kształtu współpracy i przyczyni się do udoskonalania oferty skierowanej do klientów.

Źródło: PGE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja GLOBEnergia