Najwidoczniej tak, skoro zrezygnowało z niego Starostwo Powiatowe w Opolu. 

 
Nie chodzi tu oczywiście o uprzedzenie do elektrowni Opole. Z elektrowni Bełchatów, czy Turów jak samo zapewnia również nie chce czerpać energii elektrycznej. 
 
W trosce o środowisko Starostwo chce po prostu korzystać z prądu ekologicznego, którym z pewnością nie jest prąd z elektrowni spalających węgiel. Starostwo postanowiło zapewnić sobie swój własny, ekologiczny prąd. W tym celu na budynku, będącym siedzibą Starostwa zainstalowane mają być 73 panele fotowoltaiczne.

Trend na instalacje PV na blokach! Postępy programu Prosument tutaj

Instalacja ma produkować tyle prądu, by wystarczyło go na potrzeby budynku Starostwa (moc szczytowa to 17 kW). Starostwo nie przewiduje nadprodukcji energii elektrycznej. Aby praca urzędu nie była zakłócana, zostanie zainstalowana odpowiednia automatyka. 
Dach na budynku Starostwa jest pokryty blachą miedzianą i kierowany jest na południe. Na tej połaci dachu ma być umieszczona część paneli. Dalsza część dachu, jest pokryta papą i prawie płaska, więc ustawiane na niej panele będą wymagały dedykowanej konstrukcji wsporczej aluminiowo-stalowej. 
Starostwo ma w sprawie fotowoltaiki ambitniejsze plany, niż sam tylko budynek. W planach jest jeszcze kilka instalacji na dachach pobliskich budynków. 
 
Opracowanie: Redakcja GLOBEnergia