Premiery na niemieckich targach Intersolar uzupełniły portfolio produktów SOFAR

Firma SOFAR, jeden z wiodących światowych dostawców rozwiązań PV i ESS, zaprezentowała swój najnowszy innowacyjny system mikroinwerterów SOFAR PowerNano oraz C&I ESS PowerIn podczas oficjalnej premiery na targach Intersolar. Dzięki temu portfolio produktów jest kompletne i obejmuje rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych sektorów rynku - od budownictwa mieszkaniowego, poprzez rozwiązania komercyjne oraz biznesowe, aż po projekty użyteczności publicznej.

Zdjęcie autora: SOFAR

SOFAR

Producent falowników fotowoltaicznych i magazynów energii

Podziel się

Tegoroczne targi Intersolar były dla firmy SOFAR szczególne – liczące blisko 400 metrów kwadratowych stoisko przez trzy dni targów było pełne zarówno odwiedzających, jak i nowych produktów, które firma premierowo prezentowała w Europie. Nowości przeznaczone dla różnych grup odbiorców – od typowo mieszkaniowych mikroinwerterów, aż po przemysłowe magazyny energii wzbudzały ogromne zainteresowanie. 

Naszą obecność na tegorocznych targach Intersolar możemy podsumować bardzo krótko – pełny sukces! Z radością widzimy, że rozwiązania, które mamy do zaoferowania rynkowi cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To tylko potwierdza nasze przekonanie, że kierunek, który obieramy jako firma jest słuszny. SOFAR już dzisiaj jest nieodłącznym elementem ekologicznej przyszłości

mówi Allen Cao, szef SOFAR na Europę.

SOFAR PowerNano — mikroinwertery kluczowe dla fotowoltaiki mieszkaniowej

Jedną z premier był PowerNano dedykowany segmentowi mieszkaniowemu. Dzięki swojej budowie nadaje się do zastosowań w wielu różnych konfiguracjach. Połączenie mikroinwertera, inteligentnego koncentratora domowego i baterii AC, zapewnia łatwe w dystrybucji, instalacji i użyciu rozwiązanie, które maksymalizuje zwrot z inwestycji w domową instalację PV. W połączeniu z magazynem energii, system zapewnia najwyższe bezpieczeństwo integrując RSD, IP67 i napięcie DC <60V. PowerNano jest kompatybilny z modułami fotowoltaicznymi o dużej mocy 182/210 mm, a jednocześnie system może osiągnąć do 5% wzrost wydajności energetycznej. Technologia plug-and-play ułatwia instalacje oraz konserwację całego zestawu. 

SOFAR PowerNano

SOFAR PowerIn — magazyny energii dla biznesu

PowerIn jest dostosowane do potrzeb magazynowania energii dla sektora przemysłowego i komercyjnego. Aktywne równoważenie pomaga zwiększyć użyteczną energię baterii o 5%. Dzięki kompatybilności z modułami dużej mocy 182/210 mm stosunek DC/AC osiąga 1,5+ przy niższym LCOE. System oferuje modułową konstrukcję połączoną z bezobsługowymi akumulatorami zapasowymi, znacznie obniżając koszty pracy i początkowe koszty inwestycji.

SOFAR PowerIn

SOFAR PowerMaster i PowerMega – rozwiązania dla przemysłu

PowerMaster to oparte na najnowocześniejszych technologiach rozwiązanie, które pozwala magazynować energię na skalę przemysłową. W tym przemysłowym magazynie energii zastosowano innowacyjny hybrydowy system chłodzenia powietrzem i cieczą. Z kolei PowerMega to falownik o mocy 350 kW, który bez problemu poradzi sobie w każdych warunkach atmosferycznych, przy temperaturze roboczej od -30 ℃ do 60 ℃. Z maksymalną wydajnością wynoszącą 99,05% i prądem wejściowym 20 A na MPPT, PowerMega umożliwia uzyskanie o wiele wyższej wydajności energetycznej. Inwerter standardowo wyposażony jest w ochronę przed korozją IP66 i C5-M.

Guy Rong, starszy wiceprezes firmy SOFAR, uważa, że wprowadzenie premierowych rozwiązań SOFAR stanowi przełomowy krok w kierunku globalnych celów zerowej emisji CO2 netto.

To pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój całego sektora energii odnawialnej. Wykorzystując nasze możliwości badawczo-rozwojowe, chcemy dostarczać innowacje i rozwiązania, które zapewnią wszystkim bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość

powiedział podczas premiery produktów Guy Rong.

Materiał promocyjny

Zdjęcie autora: SOFAR

SOFAR

Producent falowników fotowoltaicznych i magazynów energii