W czasie letnim trwającym od 26 maja do 16 września, członkowie społeczeństwa mogą zobaczyć nową wystawę zorganizowaną przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej IRENA na Biennale of Architecture w Wenecji, która przedstawia pierwotne piękno energii odnawialnej. “Primal Sonic Visions” to nowa seria multimedialnych prac znanego na całym świecie konceptualisty Billa Fontany, które łączą sztukę z energią odnawialną w celu stworzenia fascynującej wizji przyszłości energetycznej.

Energia odnawialna sztuką!

Wystawa odbywa się na Università Ca ‚Foscari Venezia, jednej z najbardziej prestiżowych i historycznych uczelni w Wenecji. Podczas ceremonii otwarcia nowoczesnej wystawy, swoje uwagi przedstawiły takie osobowości jak Adnan Amin, dyrektor generalny IRENA, jej ekscelencja Noura Al-Kabi, minister kultury i rozwoju wiedzy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Olafur Grimsson, były prezydent Islandii i Bill Fontana, osoby szeroko związane z sektorem zielonej energii.

wystawa

Wystawa przekazuje nieprzemijającą moc energii odnawialnych szerszej publiczności, w krytycznym momencie, kiedy imperatyw walki ze zmianami klimatu nigdy nie był większy i kiedy zrównoważony rozwój stał się głównym problemem naszych społeczeństw.

“Primal Sonic Visions” zawiera niezwykłe instalacje dźwiękowe i wizerunkowe Billa Fontany, pozyskiwane z odnawialnych źródeł energii, w których swoim udziałem poszczycić się mogą takie kraje jak Austria, USA, Islandia, Włochy, Portugalia, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wielka Brytania.

Energia odnawialna w centrum kulturalnego wydarzenia

Chociaż globalna transformacja energetyczna trwa i przyspiesza, nie dzieje się to wystarczająco szybko. Aby spełnić cele Paryskiego Porozumienia w sprawie Klimatu, nawiązujące do ograniczenia wzrostu temperatury na świecie do dwóch stopni, tempo globalnego przyjęcia energii ze źródeł odnawialnych musi zostać zwiększone sześciokrotnie. Wymaga to wspólnych wysiłków wszystkich, aby dążyć do bardziej ambitnych działań, a sztuka może być potężnym medium, które pomoże wprowadzić potrzebne zmiany, aby to osiągnąć.

wystawa

Prezentowana w Wenecji wystawa jest, jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń kulturalnych na świecie. Biennale przyciąga światowe czołówki w świecie architektury, sztuki, wzornictwa, zrównoważonego rozwoju i kultury.

Temat “Freespace” jest podczas wystawy szczególnie istotny, ponieważ podkreśla naturalne i stworzone przez człowieka zasoby oraz stawia ludzkość w centrum architektury. Ponad 60 krajów bierze udział w tegorocznych eventach organizowanych na Biennale, a “Primal Sonic Visions” jest jednym z trzynastu dodatkowych wydarzeń wybranych w ramach swojego programu.

W akcję popierającą odnawialną energię włączyło się wiele krajów, nie tylko europejskich. Organizacja wystawy była możliwa dzięki hojnemu wsparciu Ministerstwa ds. Zmian Klimatu i Środowiska Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz włoskiego Ministerstwa Środowiska, Ziemi i Morza. Wenecka Galeria Nauk również współpracowały przy tworzeniu wydarzenia.

Źródło: irena.org

Redakcja GLOBEnergia