Jinko Solar, jeden z czołowych producentów modułów fotowoltaicznych, należący do Tier 1 poinformował, że spodziewa się większej niż zakładano produkcji modułów PV.

 
Firma Jinko Solar spodziewa się, że dostarczy moduły o łącznej mocy w zakresie 4.0GW do 4.5GW. Poprzednim celem było dostarczenie modułów 3.3GW do 3.8GW mocy.
Tym sposobem może nastąpić przetasowanie wśród czołowych producentów i firma może znaleźć się w czołowej trójce producentów.
Przypomnijmy, że na postawie ubiegłego roku czołowe miejsce zajmuje firma Trina Solar, a zaraz za nią są: Yingli Green, Canadian Solar, Jinko Solar i JA Solar.
Canadian Solar niedawno podtrzymał roczne założenia na dostawę: 4.0GW do 4.3GW. Trina Solar, ciągle na prowadzeniu – cel to dostawa od 4.9GW do 5.1GW mocy w 2015. JA Solar powtórzył ubiegłoroczne założenia – od 3.6GW do 4GW mocy, a Yingli Green ma jeszcze zaktualizować swoje plany i dostarczyć od 3.6GW do 3.9GW.
Jinko Solar poinformował, że w drugim kwartale przychody wyniosły 516,2 mln USD, co oznacza wzrost o 16,4% w stosunku do poprzedniego kwartału 2015 oraz wzrost o 31,6% w stosunku do drugiego kwartału 2014 roku. Marża brutto wyniosła 20,7%, w porównaniu z 20,3% w pierwszym kwartale 2015 roku i 22,6% w drugim kwartale 2014 roku.
Jak powiedział Kangping Chen, prezes Jinko Solar: „Globalny popyt na urządzenia do produkcji energii ze słońca jest nadal wysoki, co pozwala nam budować naszą pozycję lidera na wielu kluczowych i nowych rynkach. Jesteśmy dobrze przygotowani na dostawy do Chin. Robimy też znaczne postępy w Stanach Zjednoczonych, gdzie dostawy wzrosły o 115% oraz w Azji i na Pacyfiku. Zwiększyliśmy też znacząco nasz udział w rynku Tajlandii”.
Przypomnijmy, że firma rozpoczęła produkcję w nowym zakładzie w Malezji.
Źródło: PV-Tech.org