Program „Ciepło z Zimna”, czyli kompleksowa usługa wraz z pompą ciepła dla Klienta indywidualnego, został wyróżniony podczas kieleckich Targów Enex. To już kolejna w tym roku nagroda dla innowacyjnego projektu realizowanego przez Viessmann.

W imieniu firmy Viessmann nagrodę odebrał Piotr Kramer, Inside Systemy Grzewcze i Sanitarne (Fot. Viessmann)

Stoisko Viessmann podczas ENEX Nowa Energia 2018. Pasaż Energetyczny GLOBEnergia
(Fot. GLOBEnergia)

XXI Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia odbyły się na przełomie lutego i marca w Kielcach. Tegoroczna edycja Targów poświęcona była tematyce ciepłownictwa ekologicznego. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. niska emisja a lokalne uchwały antysmogowe, analiza kosztowa eksploatacji systemów pomp ciepła, technologie związane z energią słoneczną, wodną i biopaliwami oraz energetyczny talk show.

Podczas Targów, firma Viessmann zaprezentowała innowacyjny program „Ciepło z Zimna”, w ramach którego pokrywa koszty montażu i pierwszego uruchomienia pompy ciepła. Programem objęte są pompy ciepła split typu powietrze/woda VITOCAL 200-S oraz Vitocal 100-S z funkcją chłodzenia pomieszczeń oraz niskimi kosztami eksploatacji. Wysoki komfort obsługi pomp ciepła zapewnia regulator Vitotronic z modułem Vitoconnect 100, umożliwiający zdalne sterowanie instalacja grzewczą za pomocą aplikacji mobilnej.

Dodatkowo, każdy klient uczestniczący w programie „Ciepło z Zimna” wraz z zakupem pompy ciepła otrzyma od firmy Viessmann i Instytutu Certyfikacji Emisji Budynków – certyfikat ze znakiem „No Smog”, który, wywieszony na fasadzie domu, zasygnalizuje wybór ekologicznego sposobu ogrzewania. Viessmann jest prekursorem i jedną z pierwszych firm w Polsce, która przystąpiła do programu certyfikacji „No Smog”. Certyfikaty zostały uznane m.in. przez SWISS CONTRIBUTION oraz IGCP (Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie).

 

.

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych