27 marca, po raz pierwszy w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odbyła się jubileuszowa Gala wręczenia statuetek TopBuilder.

Po raz 10. miesięcznik „Builder” wskazał i zarekomendował najbardziej innowacyjne obszary branży budowlanej. W imieniu firmy Viessmann nagrodę odebrał Krzysztof Godala – dyrektor sprzedaży Viessmann Sp. z o.o. Piaseczno.

Krzysztof Godala – dyrektor sprzedaży Viessmann Sp. z o.o. Piaseczno odbiera nagrodę
(Fot. Viessmann)

Celem konkursu TOPBUILDER jest przyznanie wyróżnień dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań dedykowanych branży budowlanej. Jednym z takich produktów jest program „Ciepło z Zimna”,czyli kompleksowa usługa wraz z pompą ciepła dla Klienta indywidualnego.

O programie „Ciepło z Zimna”

W ramach programu firma Viessmann pokrywa koszty montażu i pierwszego uruchomienia pompy ciepła wraz z funkcją zdalnego sterowania instalacją poprzez moduł Vitoconnect 100 OPTO1.
Programem objęte są pompy ciepła split typu powietrze/woda VITOCAL 200-S oraz Vitocal 100-S z funkcją chłodzenia pomieszczeń oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Pompy ciepła oszczędzają środowisko i koszty energii, wykorzystując ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Wysoki komfort obsługi zapewnia regulator Vitotronic z modułem Vitoconnect 100, umożliwiający zdalne sterowanie instalacją grzewczą za pomocą aplikacji mobilnej ViCare.

Dodatkowo, każdy klient uczestniczący w programie „Ciepło z Zimna”wraz z zakupem pompy ciepła otrzyma od firmy Viessmann certyfikat ze znakiem „No Smog”. Tabliczka „No Smog„ wywieszona na fasadzie domu zasygnalizuje wybór ogrzewania, które nie wpływa na jakość powietrza.

Certyfikaty „No smog” przyznawane są przez krakowski Instytut Certyfikacji Emisji Budynków (ICEB). To zewnętrzny podmiot, który gwarantuje obiektywną ocenę producentów urządzeń grzewczych i dostawców ciepła systemowego. Celem działań jest pokazanie redukcji emisji zanieczyszczeń generowanych przez różne sposoby ogrzewania budynków.

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych