26 marca 2015  w siedzibie NFOŚiGW odbyło się spotkanie dotyczące programu Prosument.  

 
Podczas Dyskusji otwartej nad uwarunkowaniami wdrożenia programu Prosument, oprócz przedstawicieli NFOŚiGW i BOŚ Banku SA pojawili się partnerzy społeczni i firmy działające w branży instalacyjnej OZE.
 
O czym rozmawiano?
Przede wszystkim o etapach realizacji programu PROSUMENT, Wyjaśniano wiele wątpliwości i nieodmówień, które ostatnio pojawiły się wśród  osób zainteresowanych dofinansowaniem oraz firm branży instalacyjnej.
  
Największe emocje towarzyszyły rozmowom dotyczącym wymagań stawianych wykonawcom instalacji w formie gwarancji bankowych. 
Jak donosi branża, mali instalatorzy są w tym temacie dyskryminowani. Firmy mają również problem ze zdobycie w krótkim czasie postawionych im w programie wymagań. Jak jednak zapewnili przedstawiciele BOŚ, cały czas trwają pracę nad zapisami. 
 
Kiedy ruszy nabór wniosków?
 
Mariusz Klimczak, Prezes BOŚ zadeklarował że nabór wniosków do programu Prosument we wszystkich oddziałach BOŚ ruszy zaraz po świętach 7 kwietnia 2015 roku. Wszystkie wnioski będą przyjmowane i rejestrowane w placówkach banku, a proces decyzyjny odbywał się będzie w centrali banku.
 
Źródło: NFOŚiGW
 

Chcesz zostać Prosumentem, ale nie wiesz od czego zacząć?