Jak wygląda obecnie sytuacja z programem Prosument i kiedy rozpocznie się kolejny nabór wniosków?

 
W odpowiedzi na pojawiające się informacje o postępach w programie Prosument i o zainteresowaniu Polaków dofinansowaniem na inwestycje w mikroinstalacje OZE zapytaliśmy o podsumowanie dotychczasowych działań BOŚ Banku w ramach programu Prosument. Prezentujemy najbardziej aktualne liczby i pytamy o kolejny nabór wniosków. 
 
Dla redakcji GLOBEnergia odpowiada Piotr Lemberg, rzecznik prasowy BOŚ Banku. 
 
Jak podsumowuje Pan rok 2015 dla programu Prosument i jakie instalacje cieszyły się największym zainteresowaniem? 
 
„Zainteresowanie mikroinstalacjami OZE jest duże – szczególnie gdy mówimy o fotowoltaice. W obsługiwanym przez nas Programie Prosument spośród ogółu złożonych do nas wniosków 99 proc. dotyczyło właśnie mikroelektrowni słonecznych. To perspektywiczny rynek – i już dziś można powiedzieć, że rozwija się dynamicznie.”
 
Kiedy kolejny nabór wniosków dla kandydatów na prosumentów?
 
„Obecnie finalizujemy domknięcie umowy z NFOŚiGW na II turę Programu Prosument. Nie mogę zatem podać jeszcze konkretnego terminu uruchomienia naboru wniosków – prawdopodobnie dojdzie do tego w najbliższych tygodniach.”
 
Ile wniosków zostało skierowanych do programu, a ile udało się pozytywnie zakończyć?
 
„Niżej kilka liczb podsumowujących dotychczasowe działania BOŚ Banku w ramach pierwszej tury Programu:
 
– BOŚ Bank przyjął ok. 3,5 tys. wniosków na kwotę ok. 150 mln zł, średnia na wniosek to 44 tys. zł, 99% wniosków to fotowoltaika.
– Ok. tysiąca wniosków zostało odrzuconych ze względu na braki formalne, ale głównie z powodu braku zdolności kredytowej wnioskodawców.
– BOŚ Bank podpisał umowy na ok. 2,2 tys. wniosków wartych ok. 94 mln zł.”
 
Chciałbym też dodać, że BOŚ Bank wspiera inwestorów zainteresowanych mikroinstalacjami OZE nie tylko w ramach Programu Prosument. Mamy np. ciekawą ofertę dla tych osób, które zamierzają skorzystać z taryf gwarantowanych – jest to EKOkredyt PV. Jego wyróżnikiem jest m.in. długi okres kredytowania: spłata zadłużenia może być rozłożona nawet na 15 lat, dzięki czemu Klient płaci niższą miesięczną ratę” – komentuje Piotr Lemberg. 
 
Źródło: Redakcja GLOBEnergia

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ MOBILNĄ GLOBEnergia Plus!

appstore        google play