Szkolenie fotowoltaiczne Solar+ to unikalne spotkanie z praktykami z branży fotowoltaicznej.

Program warsztatów ma na celu przeprowadzenie kursanta przez kompleksowy proces inwestycji fotowoltaicznej. Tematyka warsztatów przeprowadzi uczestników od teorii PV, przez zasady doboru i instalacji fotowoltaicznej i zabezpieczeń, aż do praktycznych aspektów montażu instalacji, które zostaną szczegółowo omówione.
Organizator szkolenia posiada akredytację Urzędu Dozoru Technicznego do prowadzenia szkoleń dla instalatorów mikro i małych instalacji fotowoltaicznych.
Organizator szkoleń znajduje się w rejestrze instytucji szkoleniowych!
TERMINY SZKOLEŃ: 
• 17-18 września 2015 – Kliknij TUTAJ aby wziąć udział.
• 21-22 października 2015
• 18-19 listopada 2015
• 9-10 grudnia 2015
CO OBEJMUJE SZKOLENIE?
• 2 dni zajęć teoretycznych i praktycznych z techniki montażu systemów sieciowych i wyspowych
• 5 indywidualnych konsultacji telefonicznych
• 5 konsultacji mailowych
• catering w trakcie szkolenia (obiad/przerwa kawowa)
• PORADNIK „Instalacje fotowoltaiczne” autorstwa Bogdana Szymańskiego
• Uprawnienia do doboru i montażu instalacji PV opartych o urządzenia firmy Viessmann oraz bezpłatna pomoc przy uruchomieniu przez serwis fabryczny firmy Viessmann.
Solar + to szkolenie które łączy teorię z praktyką.
Nowymi zagadnieniami omawianymi w tej edycji szkoleń jest ustawa o OZE, taryfy gwarantowane, net metering i system aukcyjny.
NA SZKOLENIU:
Montowany jest i uruchamiany kompletny 2 kW system fotowoltaiczny.
Przyłączany jest do sieci 2 kW falownik wraz z pełnymi zabezpieczeniami. W ramach zajęć przeprowadzana jest pełna procedura przyłączenia i uruchomienia instalacji.
Wykorzystywane są profesjonalne urządzenia pomiarowe takie jak Metrel MI 3108 za pomocą którego możliwe jest wykonanie wszystkich niezbędnych pomiarów instalacji fotowoltaicznych. W ramach zajęć przeprowadzane są ćwiczenia z profesjonalnych pomiarów instalacji PV wymaganych normami włączenie z pomiarami krzywych prądowo-napięciowych.
Wykorzystywane są profesjonalne akumulatorowe elektronarzędzia (szlifierka kątowa, klucz udarowy, wiertarki, wkrętarki, poły szablaste) przez co montaż w ramach szkolenia możliwie dokładnie odzwierciedla rzeczywiste warunki pracy.
Omawiane są techniki montażu mocowań na różnych pokryciach dachowych zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.
Prowadzone są ćwiczenia z zakresu techniki rozplanowania oraz montażu szyn i modułów fotowoltaicznych zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.
MIEJSCE SZKOLEŃ:
ul. Gen. Ziętka 126, 41-400 Mysłowice
Zgłoszenia oraz więcej informacji: http://globenergia.pl/o-szkoleniach 
ORGANIZATOR: GEOSYSTEM Burek, Kotyza s.c.