Przepis na kompletny system grzewczy – Zadbaj o ekosystem Twojego domu

Zdjęcie autora: Viessmann Polska

Viessmann Polska

Producent systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych
Vitocaldens 222-F

Wychodząc naprzeciw potrzebom, Viessmann proponuje kompletny system grzewczy w ramach akcji ekosystem Twojego domu!

Którą pompę ciepła wybrać?

Instalacja pompy ciepła w domu, poza ekologicznym wytwarzaniem ciepła, zapewni niskie koszty ogrzewania i komfort użytkowania systemu grzewczego. Najniższe wydatki związane z zakupem i montażem tego typu urządzeń gwarantuje powietrzna pompa ciepła, korzystająca z darmowej energii odnawialnej skumulowanej w powietrzu atmosferycznym.
Pompa ciepła Vitocal 200-S od Viessmann jest urządzeniem typu Split, czyli rozdzielonym na dwie jednostki.

Jednostka zewnętrzna może stanąć bezpośrednio przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów. Nowoczesne technologie zapewniają bowiem cichą pracę urządzenia. Moduł zewnętrzny pompy ciepła Vitocal 200-S już w odstępie trzech metrów osiąga próg 35 dB, który jest praktycznie niesłyszalny. Dzięki temu pompa ciepła może być stosowana również w gęstej zabudowie, np. na osiedlach domów szeregowych.

Zadbaj o tanie zasilanie dla pompy ciepła – fotowoltaika!

Planując domową instalację, niewątpliwie warto rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych, które pozwalają na produkcję własnego prądu. Moduły fotowoltaiczne wykorzystują niewyczerpalną energię promieniowania słonecznego.

Prąd produkowany z paneli Vitovolt 200 firmy Viessmann może być użytkowany przez wszystkie odbiorniki w domu, w tym również przez pompę ciepła! W sytuacji, gdy domowe urządzenia elektryczne nie zużyłyby całego prądu słonecznego, wówczas uruchamia się pompa ciepła, która może ogrzewać dom lub ciepłą wodę użytkową. Jeśli w danej chwili nie jest potrzebne ogrzewanie, pompa ciepła magazynuje energię w zasobniku wody użytkowej.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem to oszczędne rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w nowoczesnym domu. Rekuperator Vitovent zapewnia stałą wymianę powietrza w budynku bez ryzyka jego wychładzania i wzrostu kosztów ponoszonych na ogrzewanie. Zasilany i sterowany przez regulator pompy ciepła również może korzystać z darmowego prądu słonecznego. Ponadto w rekuperatorze można zabudować układ hydrauliczny, za pomocą którego pompa ciepła może tanio dogrzewać powietrze nawiewane do pomieszczeń w domu, np. podczas silnych mrozów.

Wszystko w komplecie od Viessmann!

Dla efektywnej i bezawaryjnej pracy systemu grzewczego nie bez znaczenia jest również wybór odpowiednich materiałów do wykonania instalacji c.o. Płynną współpracę pompy ciepła czy kotła kondensacyjnego z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym zapewnia zastosowanie kompletnych systemów bazujących na starannie dobranych komponentach.

Zarządzaj mobilnie całym systemem

Viessmann oferuje możliwość sterowania domową instalacją grzewczą za pomocą smartfona lub tabletu, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej ViCare. Wystarczy doposażyć system grzewczy w moduł Vitoconnect 100, który przyłącza się przewodem bezpośrednio do urządzenia grzewczego. Stanowi on pomost komunikacyjny umożliwiający łączność internetową między kotłem lub pompą ciepła a naszym urządzeniem mobilnym. Jego zastosowanie pozwala wygodnie nadzorować pracę instalacji grzewczej praktycznie z dowolnego miejsca.

Ochroń swoją instalację!

Odpowiedzią na problem twardej wody, który dotyczy znacznej części naszego kraju, są dostępne w ofercie Viessmann zmiękczacze wody Aquahome. Trudne do usunięcia osady kamienne widoczne chociażby w czajniku czy na elementach armatury łazienkowej mogą zagrażać również instalacji wodnej oraz urządzeniom grzewczym. Zmiękczacze wody Aquahome pozwolą skutecznie uporać się z problemem twardej wody, chroniąc domowe instalacje wodne.

Viessmann daje gwarancję bezpieczeństwa

Wybór kompletnego systemu grzewczego Viessmann to także korzyść w postaci kompleksowej i fachowej obsługi klientów. Obejmuje ona m.in.: pomoc w doborze systemu do indywidualnych potrzeb, usługi autoryzowanych instalatorów oraz fachowy serwis. Aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo związane z pracą systemu grzewczego, firma oferuje swoim klientom również Program Wydłużonej Gwarancji. Pozwala on skorzystać z zalet posiadania gwarancji przez okres 5 lat od uruchomienia urządzenia grzewczego.

Ekosystem Twojego Domu- nowy Program Viessmann

Na początku lutego, pod hasłem "Ekosystem Twojego domu", wystartowała akcja promocyjna Viessmann. Promocja obejmuje specjalny pakiet usług dostępny dla wszystkich klientów, którzy do końca czerwca br. zakupią objęte promocją urządzenie firmy.

Ekosystem Twojego Domu to nowa akcja promocyjna Viessmann obejmująca specjalne pakiety kompletnego systemu grzewczego dla klientów indywidualnych. W ramach promocji klient końcowy, który zdecyduje się na zakup wyszczególnionych zestawów urządzeń, w pakiecie otrzyma również montaż i uruchomienie urządzenia przez autoryzowanych specjalistów Viessmann, Program Wydłużonej Gwarancji (5 lat gwarancji) oraz dodatkowy osprzęt w przypadku wybranych zestawów.

Viessmann

Akcją Promocyjną objęte są następujące urządzenia firmy Viessmann:

  • pompy splitowe (grupa S)
  • Vitodens 222-F
  • pakiet Vitodens 200 z zasobnikiem 120 litrów od 13 do 35 kW
  • pakiet Vitodens 200 z zasobnikiem 150 litrów od 13 do 35 kW
  • Vitovent 300-W 300 i 400 m3
  • Fotowoltaika

Szczegóły promocji dostępne w regulaminie na stronie ekosystemdomu.pl

Promocja trwa od 15 lutego do 30 czerwca 2019 roku.

Zobacz również