Łatwym sposobem na osiągnięcie tego efektu są przepływowe podgrzewacze wody. Kiedy elektronicznie sterowane, dodatkowo zapewniają komfort przygotowania ciepłej wody użytkowej. Ich zaletą jest możliwość uzupełnienia pracy nie tylko kolektorów czy pompy ciepła, ale i pracy indywidualnej.

Podgrzewacze przepływowe Dimplex serii DEE/DES charakteryzują się wysokowydajną pracą, automatycznie dostosowując moc grzewczą do zadanej temperatury wody – elektroniczny termostat zapewnia jej stabilność. Regulacja temperatury możliwa jest w zakresie od 12 do 60°C, możliwy jest również wybór trybu pracy poprzez pokrętło. Dodatkowymi zaletami podgrzewacza są niewielkie wymiary, łatwa obsługa i montaż.

Przepływowe podgrzewacze wody serii DEE/DES

Przepływowe podgrzewacze wody serii DEE-DES firmy Dimplex, źródło: Dimplex

System wykrywania pęcherzyków powietrza oraz dwa niezależne zabezpieczenia termiczne chronią urządzenie przed przegrzaniem. Wysoki stopień ochrony pozwala na montaż w strefach o podwyższonej wilgotności. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, przepływowe podgrzewacze wody DEE/DES cechuje trwałość i długowieczna praca.

Podgrzewacze dostępne są o mocach 18/21 kW i 24/27 kW. Wydajność c.w.u. w pełnym zakresie temperatury wynosi do 6,2 l/min i do: 7,9 l/min dla modelu o wyższej mocy. Próg włączenia podgrzewacza to 2,5 l/min.

Źródło: materiały firmy Dimplex