Przewodnik po nowym systemie rozliczenia prosumentów 2022, wielka baza felietonów – Globenergia 4/2021 dostępna w sklepie!

Nowy system rozliczenia prosumentów 2022 zbliża się nieubłaganie! Zobacz analizy jak będzie wyglądał nowy system rozliczeń wraz z wykresami! Przewodnik po nowym systemie rozliczenia prosumentów 2022 znajdziesz w najnowszym wydaniu Globenergia 4/2021. To nie wszystko! O czym jeszcze możesz przeczytać w najnowszym numerze?

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

BIZNES TO MISJA, a ludzie to niewyczerpane źródło inspiracji!

Rozmowa z Sebastianem Walerysiakiem, prezesem zarządu firmy Viessmann, z okazji zbliżającego się 30-lecia istnienia firmy Viessmann w Polsce. Rozmawiamy o początkach, wyzwaniach, kamieniach milowych i o 10 latach na stanowisku Prezesa Zarządu Viessmann Sp. z o.o. Sprawdź!

NOWY SYSTEM ROZLICZENIA PROSUMENTÓW – czyli jak będzie funkcjonował net-billing w Polsce

Od 1 kwietnia 2022 roku system opustów, który obowiązywał w Polsce od 2016 roku, zostanie zastąpiony przez nowy system – net-billing.
System zostanie zmieniony mimo postulatów branży o wprowadzenie okresu przejściowego, który pozwoliłby producentom, dystrybutorom, instalatorom        i również inwestorom dostosować się do zmian. Równocześnie wprowadzenie nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach odbyło się w ogromnym pośpiechu. Sprawdź!

UNIKALNY NA SKALĘ ŚWIATOWĄ SYSTEM GRZEWCZO-CHŁODZĄCY w Otwocku pod Warszawą

Obalamy mity, że gazowe pompy ciepła stosuje się jedynie w obiektach przemysłowych (hale magazynowe i produkcyjne). Prezentujemy ich zastosowanie w najwyższej klasy klinice medycznej o międzynarodowej renomie. Poznaj pełną historię, wyzwania, jakie stanęły przed inwestorem i projektantem oraz korzyści z zastosowanych rozwiązań oraz tempo zwrotu takiej inwestycji.

Branża energetyczna w Polsce w opiniach ekspertów

Trendy energetyczne to spotkanie branżowe ekspertów oraz sympatyków OZE. Sprawdź co eksperci myślą o rynku PV i pomp ciepła i jakie rozwiązania znajdują, by się do nich dostosować!

Ponadto w numerze

  • Branża PV w nowej rzeczywistości – co to oznacza dla polskiej gospodarki?
  • Falowniki hybrydowe receptą na blackout?
  • Autoadaptacja w pompie ciepła – jak działa?
  • i... wiele innych!

Zobacz również