Pierwsze wydanie w 2020 roku jest szczególne, bo odnosi się do takich aspektów odnawialnych źródeł energii, na które osoba zainteresowana inwestycją musi zwrócić uwagę! Znajduje się w nim szczegółowe omówienie procesu przyłączania mikroinstalacji do sieci, analiza rachunku za prąd, omówienie możliwości uzyskania dotacji na samochód elektryczny i wiele innych!

W tym roku też nieco zmieniliśmy koncepcję i zamiast zestawień produktowych, w tym wydaniu znajdą państwo instalacje skrojone na miarę konkretnego budynku. PC MONITOR i PV MONITOR to nowe akcje, nowe działy i jeszcze atrakcyjniejsza forma przedstawienia produktów dostępnych na polskim rynku.

Procedura przyłączenia mikroinstalacji do sieci – Krok po kroku

Mikroinstalacja to własne, odnawialne źródło energii – najczęściej fotowoltaika – które nie przekracza 50 kWp. W dobie rosnącego prosumeryzmu, warto wiedzień jak przebiega sposób podłączenia mikroinstalacji do sieci. Właśnie dlatego, przedstawiamy ją na przykładzie i doświadczeniach inwestora, wraz ze wzorami dokumentów i faktur!

Fotowoltaika – rachunki w praktyce

Energia elektryczna jest obecna w każdym obszarze naszego funkcjonowania. Nawet wykonanie najprostszych codziennych czynności wymaga jej użycia. Wraz ze wzrostem jej konsumpcji, zauważalne są podwyżki cen energii. Między innymi dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na fotowoltaikę. Jak wygląda rachunek za prąd po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej? Analizujemy zmiany!

Czynniki F-gazowe – o rodzajach, ograniczeniach i zakazach

Użytkownicy forów internetowych rozprzestrzeniają ostatnio nieprawdziwe informacje dotyczące terminów wycofania poszczególnych czynników F-gazowych. Ile jest w nich prawdy? Czy użytkownicy pomp ciepła wykorzystujących czynnik R410A muszą obawiać się o przyszły serwis? Czy niektóre czynniki zostaną zakazane? Jak wygląda sytuacja czynników naturalnych? Usystematyzujmy informacje!

Dopłaty dla firm do zakupu samochodów elektrycznych

31 grudnia 2019 r. weszło w życie kolejne rozporządzenie regulujące dopłaty do zakupu auta elektrycznego. Jakie firmy mogą uzyskać dopłatę? Jakie pojazdy obejmuje dopłata i jakie warunki musi spełniać pojazd? Jakie są kwoty dopłat? Czy rząd obniży kwoty dopłat? Jak liczyć: brutto czy netto? Odpowiadamy na pytania!
Ponadto w numerze:

  • Technologia Shingled. Gontowa konfiguracja ogniw – co to za nowość?
  • Poradnik projektanta instalacji PV
  • Fotowoltaiczny dekalog dobrych praktyk. Przeciwpożarowy poradnik bezpieczeństwa montażu i użytkowania
  • Powietrzne pompy ciepła a bufor – kiedy warto stosować i jak go wykorzystywać?
  • Pompy ciepła w obiektach zabudowy wielorodzinnej
  • I wiele innych!

Jak i gdzie kupić GLOBEnergia 1/2020?

Zarówno wersję drukowaną jak i elektroniczną, można nabyć w naszym sklepie internetowym!

Wersję elektroniczną kupisz TUTAJ

Wersja drukowana będzie dystrybuowana w MiastOZE, a dostępna w sprzedaży będzie już wkrótce!

Redakcja GLOBEnergia