TRWA PV CON 2022 – odpowiednie miejsce i odpowiedni czas na fachowe rozmowy o fotowoltaice!

Interesujesz się fotowoltaiką? Jesteś instalatorem, projektantem lub producentem i chcesz sprawdzić jakie rozwiązania widzi branża na odbudowanie się po zmianie systemu rozliczeń? Zastanawiasz się jak rozumieć proponowane zmiany prawne dotyczące wielkoskalowej fotowoltaiki? A może jesteś inwestorem, chcesz zainwestować w domową fotowoltaikę, ale obawiasz się, że ten sposób na zieloną energię już się nie opłaca? Już masz instalację PV i chcesz podnieść autokonsumpcję inwestując w magazyn energii? Albo jesteś przedsiębiorcą, przygniatają Cię rosnące ceny energii elektrycznej i w fotowoltaice widzisz szansę na ich obniżenie? To wydarzenie jest dla Ciebie! Zapraszamy na PV CON 2022 r.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

pv con zdjęcie w tle

Od listopada 2021 r. fotowoltaika utrzymuje pozycję lidera wśród odnawialnych źródeł energii w Polsce. Według danych ARE na koniec marca 2022 roku, moc zainstalowana w fotowoltaice w Polsce wyniosła 9 401,1 MW. Również w marcu 2022 liczba prosumentów posiadających indywidualne elektrownie fotowoltaiczne przekroczyła milion! Ogromne zainteresowanie domową fotowoltaiką w pierwszym kwartale 2022 roku było spowodowane tym, że inwestorzy chcieli zdążyć ze zgłoszeniem swojej mikroinstalacji do OSD przed 31.03.2022 r. Ten dzień wiązał się z gruntowną zmianą dla polskiej fotowoltaiki. Od 1.04.2022 r. zaczął obowiązywać nowy system rozliczeń dla nowych prosumentów, a wszyscy nowi prosumenci są skazani na net-billing, na który przejdą po zakończeniu okresu przejściowego, czyli 1. lipca 2022 roku.

  • Jak będzie wyglądał net-billing w praktyce? Od depozytu prosumenckiego, przez prosumentów wirtualnych i zbiorowych po ekonomikę oraz zasady rozliczeń instalacji prosumenckich w ramach net-billingu
  • Jak wygląda sytuacja w branży po wejściu w życie net-billingu w porównaniu do tego co było wcześniej?
  • Czy w nowym systemie są możliwe modele rozliczeń z zerowym rachunkiem za energię? 

To tematy, które poruszamy podczas PV CON 2022!

Instalacje wielkoskalowe

Zmiany prawne dotyczą nie tylko fotowoltaiki prosumenckiej. Również wielkoskalowa fotowoltaika musi się liczyć ze zmianami, które są już widoczne na horyzoncie. Tym razem zmiany mają dotyczyć w dużej mierze lokalizacji inwestycji, a dokładnie instalacji o mocy większej niż 1 MW. Czy uproszczona procedura planistyczna jest remedium na likwidację możliwości lokalizacji na podstawie warunków zabudowy? Czym jest problematyka linii bezpośredniej? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi już w dniach 8-9.06.2022 r. podczas Kongresu PV CON 2022!

Fotowoltaika w firmie

Ceny energii elektrycznej od dłuższego czasu stale rosną. W bardzo dużym stopniu odczuwają to przedsiębiorcy, dla których rachunek za prąd może stanowić znaczący i coraz większy udział w kosztach prowadzenia firmy. Z coraz wyższymi rachunkami za prąd da się jednak walczyć! Odpowiedzią jest fotowoltaika w firmie, która będzie się opłacała coraz bardziej, im wyższe będą ceny energii. Jak wyglądają aspekty techniczne i realia w realizacji instalacji PV w firmie? Czy typ modułów fotowoltaicznych w instalacji komercyjnej ma znaczenie? Jak patrzeć na kwestie związane z bezpieczeństwem pożarowym konstrukcji dachowych z panelami fotowoltaicznymi? Po odpowiedzi zapraszam na PV CON!

Magazynowanie energii

Wraz z rozwojem fotowoltaiki coraz większego znaczenia nabierają również kwestie związane z magazynowaniem energii. Pojawiają się programy wsparcia, np. Mój Prąd 4.0 i Agroenergia, które mają zachęcić inwestorów do zwiększenia autokonsumpcji produkowanej energii. Choć 1 000 000 instalacji prosumenckich powinno cieszyć branżę, to stanowią one wyzwanie dla sieci elektroenergetycznych i ich stabilności. Co zrobić z milionem instalacji prosumenckich bez magazynów energii? Jak zarządzać energią w domowej instalacji PV z magazynem energii? To kolejne tematy, które zostaną poruszone podczas Kongresu.

PV CON 2022 to wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć! Znajdź odpowiednie miejsce i odpowiedni czas na fachowe rozmowy o fotowoltaice i zapisz się na PV-CON 2022 w formule online!

W najbliższą środę i czwartek - 8 i 9 czerwca zapraszamy na kolejną - trzecią edycję wyjątkowego, specjalistycznego spotkania w branży fotowoltaicznej. PV-CON 2022 to spotkanie poświęcone aktualnemu rozwojowi rynku fotowoltaicznego w kontekście zmian zachodzących na rynkach światowych i doskonała okazja na fachowe rozmowy o rynku PV. O czym jeszcze będziemy rozmawiać podczas Kongresu?

Szczegółowy program można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

II Dzień Kongresu

W drugi dzień Kongresu Fotowoltaicznego PV-CON 2022 - 9. czerwca polecamy serię webinarów z profesjonalistami. Zapraszamy na cztery webinary, które odbędą się tego dnia!

10:00 - Zasady działania hybrydowych instalacji fotowoltaicznych i sieciowych z magazynami energii - REJESTRACJA

11:00 - Przedsiębiorca w net-billingu - czy to się opłaca? - REJESTRACJA

12:00 - Systemy magazynowania energii (BESS) współpracujące z PV - czy to dobra inwestycja? - REJESTRACJA

14:00 - Zasadność budowy farmy fotowoltaicznej wschód - zachód - REJESTRACJA

Rejestracja

Udział w kongresie PV-CON 2022 jest bezpłatny, ale możliwy jest tylko po wcześniejszej rejestracji. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają od nas aktualne informacje na temat wydarzenia, a po Kongresie materiały pokongresowe oraz nagranie z wydarzenia. 

FORMULARZE REJESTRACYJNE na pierwszy dzień kongresu oraz na poszczególne webinary są dostępne TUTAJ

Zarejestruj się i dołącz do zwiększającej się publiczności Kongresu Fotowoltaicznego PV-CON 2022. Nie przegap naszego wydarzenia live i bądź z nami online!

Zobacz również