PV-CON 2024 już dzisiaj! Najważniejsze fakty o rynku i branży PV w wygodnej formie

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

PV-CON 2024, jedno z najważniejszych wydarzeń w branży fotowoltaicznej, odbędzie się online 6 czerwca o godzinie 10:00. Tegoroczna, piąta już edycja tego wydarzenia zgromadzi czołowych ekspertów, decydentów oraz innowatorów, oferując uczestnikom możliwość zdobycia cennej wiedzy na temat przyszłości fotowoltaiki, magazynowania energii oraz nowych inwestycji.

Czy jest szansa, na koniec wyłączeń OZE?

Podczas wydarzenia porozmawiamy z Grzegorzem Onichimowskim, Prezesem Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., o tym jakie są szanse i zagrożenia dla tego sektora oraz jakie możliwości nierynkowego redysponowania energii ma PSE w krótkim i długim okresie.

Jedyne takie zebranie zarządu! 

Zarząd SBF POLSKA PV omówi kluczowe wyzwania, przed którymi stoi branża fotowoltaiczna. Tematy obejmą rynek prosumencki, analizę zmian w rozliczeniach depozytów prosumenckich, wyłączenia instalacji OZE oraz kwestie rekompensat. Prelegenci poruszą także temat telemechaniki, ujednolicenia standardów, zmian prawnych dotyczących magazynów energii oraz niezbędnych modyfikacji w programie Mój Prąd 6.0.

Magazynowanie energii a fotowoltaika

Z wiceprezesem Krzysztofem Kochanowskim z Polskiej Izby Magazynowania Energii porozmawiamy o zagadnieniach prawne i budowlane związane z magazynowaniem energii w kontekście systemów PV. Cezary Wawrzos z GoodWe przedstawi propozycje rozwiązania problemu wysokiego napięcia w sieci. Czy jedyną odpowiedzią na te problemy jest magazyn energii? Posłuchajcie i przekonajcie się sami! 

Innowacje w modułach fotowoltaicznych

Krzysztof Szymański z Jinko Solar oraz Rafał Niestępski z LONGi zaprezentują najnowsze kierunki rozwoju modułów fotowoltaicznych. Omówią aspekty mocy, sprawności, technologii i jakości, analizując, jak te elementy ewoluują, by sprostać rosnącym potrzebom rynku.

Nowe podejście do dużych inwestycji

Krzysztof Grobel z firmy SOLGEN przedstawi szczegółowy harmonogram realizacji inwestycji fotowoltaicznych o mocy do 1 MW, zlokalizowanych na obiektach komercyjnych. Omówi on kluczowe etapy procesu inwestycyjnego, od planowania i projektowania, przez procedury formalne, aż po instalację i uruchomienie systemów fotowoltaicznych. Poruszy również kwestie techniczne i logistyczne, które wpływają na harmonogram takich projektów. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zarządzać czasem i zasobami w trakcie realizacji inwestycji w fotowoltaikę, aby maksymalnie wykorzystać potencjał tej technologii.

Agnieszka Stupkiewicz z Fundacji Frank Bold, skoncentruje się na możliwościach przyspieszenia rozwoju fotowoltaiki. Ekspertka przeanalizuje przyczyny, dla których rozwój ten przebiega szybciej w niektórych obszarach, i wyjaśni, co jest potrzebne, aby ten proces przyspieszyć. Omówi także, czym są obszary przyspieszonego rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby te obszary mogły efektywnie się rozwijać. Prelegentka przedstawi również znaczenie dyrektywy RED III (Renewable Energy Directive) w kontekście fotowoltaiki, wskazując, jakie regulacje i wsparcie prawne mogą przyczynić się do dalszego rozwoju sektora fotowoltaicznego. 

Dobre praktyki w fotowoltaice

Na zakończenie  odbędzie się finał konkursu dla firm wykonawczych, gdzie zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki w branży fotowoltaicznej.

Dlaczego warto uczestniczyć?

PVCON 2024 to wyjątkowa okazja do zdobycia najnowszej wiedzy i wymiany doświadczeń z ekspertami w dziedzinie fotowoltaiki. Wydarzenie to jest dedykowane wszystkim, którzy są zainteresowani przyszłością energetyki odnawialnej, innowacjami w zakresie modułów fotowoltaicznych oraz nowymi inwestycjami. Udział w konferencji pozwoli na zrozumienie kluczowych wyzwań i szans, jakie stoją przed branżą, oraz nawiązanie cennych kontaktów biznesowych.

Serdecznie zapraszamy do oglądania PVCON 2024 online 6 czerwca o godzinie 10:00 i aktywnego udziału w dyskusjach, które mogą kształtować przyszłość fotowoltaiki w Polsce i na świecie. 

REJESTRACJA OBOWIĄZKOWA - TUTAJ

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia