Partnerami projektu byli: GE, Kofler Energies i BELECTRIC Neuland. Oddali oni do użytku hybrydową elektrownię, zbudowaną z instalacji fotowoltaicznej o mocy 600 kW, instalacji opartej na gazie z zakładów CHP o mocy 400 kW i z zestawu akumulatorów  (200 kWh). 

 
W ramach kompleksowej koncepcji samowystarczalności, konwencjonalna część energii nie jest pobierana z sieci, ale generowane przez elektrociepłownię na miejscu. Akumulator buforuje nadmiar energii, a system zarządzania energią steruje mocą hybrydowego systemu. Projekt był planowany przez Kofler Energies i biuro BLS Energieplan. Według firmy, model biznesowy samowystarczalności i wyprowadzania nadwyżek energii do sieci może być przenoszony do innych zastosowań przemysłowych.  
 
Elektrownia hybrydowa wyposażona jest w silnik gazowy J312 Jenbacher ze zintegrowanym systemem akumulacji ciepła, który zaspokaja podstawowe wymagania ogrzewania w zimnych porach roku. System fotowoltaiczny o mocy  600 kW produkuje energię z poziomu dachu hali fabrycznej. 
 
Twórcy projektu zastosowali wyższe napięcie pracy 1500 V zamiast zwykłej 1.000 V. Jeżeli system PV generuje nadwyżki mocy, to w pierwszej kolejności energia jest magazynowana.  Energia jest wyprowadzana do sieci dopiero wtedy, kiedy system akumulatorów jest w pełni naładowany. Według Stephana Reimelt’a, prezesa i dyrektora generalnego GE Europie i CEO GE w Niemczech, zaopatrzenie w energię w przyszłości wymaga synchronizacji energii konwencjonalnej i odnawialnej. „To jest dokładnie to, co przedstawia koncepcja naszej hybrydowej elektrowni.” 
 
Źródło: Sunwindenergy.com