Quo Vadis pompo ciepła? Czy prosumenci przechodzą na net-billing? Ceny prądu – Przegląd Redakcyjny

Dokąd zmierza rynek pomp ciepła? Jakie zainteresowanie wykazują obecni prosumenci w przejściu na net-billing? Jakie rozwiązanie mogą rozważyć przedsiębiorcy, dla których rachunki za energię elektryczną stają się coraz większym obciążeniem? Zapraszamy na Przegląd Redakcyjny!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

drogowskaz

Podziel się

Quo Vadis pompo ciepła?

W kwietniu do programu Czyste Powietrze wpłynęło prawie dwa razy więcej wniosków na pompy ciepła niż na kotły gazowe! Spośród 12 441 wniosków o dofinansowanie wymiany źródła ciepła na pompę ciepła 5 893, a więc 47% dotyczyło pomp ciepła. Tak dobrego wyniku jeszcze nie było! W międzyczasie - zielone światło na 0-procentowy VAT na pompy ciepła i obawa UE o konkurencyjność europejskiej produkcji. Dokąd zmierza więc rynek pomp ciepła? O tym rozmawiamy w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Mój Prąd a prosumenci w net-billingu

W połowie kwietnia wystartował program Mój Prąd - marker dla rozwoju fotowoltaiki prosumenckiej w Polsce. Jakie są wyniki programu? Czy dotychczasowi prosumenci wykazali przejście na net-billing? Wyniki są zaskakujące!

Ceny energii w przedsiębiorstwie

I ostatni temat - ceny energii, które dla firm stanowią coraz większe obciążenie finansowe. Czy kontrakt terminowy się jeszcze opłaca? Może warto pomyśleć o rynku spot? Co pokazują dane liczbowe? Sprawdź w najnowszym Przeglądzie Redakcyjnym!

Artykuły opublikowane na Portalu Globenergia oraz ogólną sytuację na rynku energii omawiają Grzegorz Burek - Redaktor Naczelny Globenergia oraz Bogdan Szymański - Wiceprezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. Oprócz tego standardowo - odpowiedzi na komentarze!