Informacje branżowe Informacje branżowe

RADAR RYNKU! Co nowego w branży?

Zdjęcie autora: Monika Ciosek

Monika Ciosek

Redaktor GLOBEnergia
radar rynku, pompy ciepła, promocja pompy ciepła, gratis

Viessmann logo ramka

Sebastian Walerysiak – Osobowość Branży 2018 miesięcznika Builder

W czwartek, 24 stycznia br., wręczone zostały nagrody w Rankingu Budowlana Marka Roku 2018 miesięcznika „Builder”. Podczas uroczystej gali, marka Viessmann, już po raz kolejny, otrzymała wyróżnienie. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Prezes Zarządu, Sebastian Walerysiak, który, również już drugi rok z rzędu, został nagrodzony tytułem Osobowość w Branży.

Alpha innotec oferuje promocję na pompy ciepła z chłodzeniem pasywnym!

W trakcie trwania promocji za pompa ciepła z chłodzeniem pasywnym zapłacimy tyle, co za standardowy model. Promocja trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2019 r.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Targów ENEX w Kielcach!

W tym roku na jednej z największych powierzchni wystawowych – stoisko E-17 zaprezentuje się firma KENO Sp. z o.o. która z targami Kielce jest związana już od kilku lat i z roku na rok zaskakuje nowościami produktowymi. KENO na swoim stoisku zaprezentuje się z dwoma największymi producentami z branży PV: firmą SHARP Electronics GmbH oraz Fronius Polska.

Diamentowy Corab

Największa w kraju organizacja indywidualnych pracodawców Business Centre Club po raz kolejny wyróżniła firmę Corab. Za wysoką pozycję na rynku, olsztyński lider branży PV otrzymał Diament do swoich Statuetek.

Najmądrzejsze pompy ciepła w Polsce

Czy doskonałe, ekologiczne i niezwykle wydajne urządzenia, jakim są nowoczesne pompy ciepła do c.o. i c.w.u. mogą być jeszcze lepsze? Pompy ciepła firmy Galmet: Maxima typu solanka-woda oraz Airmax2 typu powietrze-woda są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które od użytkownika nie wymagają jednak żadnego fachowego przygotowania i mogą być obsługiwane bez kłopotu, intuicyjnie – podobnie jak smartfon. Za sprawą nowoczesnego regulatora ustawianie funkcji systemu grzewczego opartego na pompie ciepła Maxima lub Airamax2 jest banalnie proste.

Innowacyjna technika w teorii i praktyce - szkolenia Dimplex!

Program szkoleniowy obejmuje szerokie omówienia zagadnień dotyczących innowacyjnych rozwiązań stosowanych w technice grzewczo-chłodzącej oraz wentylacyjnej. Adresowany jest do dystrybutorów, handlowców, serwisantów, instalatorów, projektantów, szkoleniowców, a także menadżerów. Bardzo ważnym elementem naszych spotkań są ćwiczenia praktyczne. W ich trakcie, wiedza zdobyta w zajęciach teoretycznych jest ugruntowana i wykorzystywana w codziennej pracy ku zadowoleniu użytkowników naszych urządzeń.

Fabryka Danfoss jedną z najbardziej inteligentnych na świecie

Podczas trwającego końcem stycznia Światowego Forum Ekonomiczne (WEF) wybrano 16 najbardziej zaawansowanych technologicznie inteligentnych zakładów produkcyjnych, nazwanych fabrykami Czwartej Rewolucji Przemysłowej. Jednym z takich miejsc jest fabryka Danfoss w chińskim Wuqing. W fabryce Danfoss znajdującej się w Strefie Rozwoju Wuqing w Chinach produkowane są kompresory. Bezzałogowe pojazdy poruszają się wzdłuż alejek dostarczając pracownikom odpowiednie komponenty. Ci z kolei, wykorzystują inteligentne narzędzia komunikujące się poprzez Bluetooth, które informują, czy proces złożenia komponentów przebiegł właściwie.

VII KONGRES PORT PC „Dom bez rachunków” 28 lutego 2019 r. na Targach ENEX

28 lutego 2019 r. w ramach Targów Enex w Kielcach odbędzie się VII Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) pod hasłem „Dom bez rachunków”. Kongres PORT PC to najważniejsze wydarzenie branży pomp ciepła w ciągu roku, gromadzące co roku około 300 osób z branży. Spotkanie ma na celu integrację całej branży, a także wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy specjalistami.

Schneider Electric jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie w 2019 roku

Schneider Electric, według listy opublikowanej w 2019 roku przez magazyn Fortune należy do grona Najbardziej Podziwianych Firm Świata. W tym roku firma zajmuje piąte miejsce w
segmencie branży elektronicznej, utrzymując swoją silną pozycję od 2018 roku. Osiągnięcie
odzwierciedla rosnącą reputację firmy jako lidera swojej branży, realizującego innowacyjne
projekty z silnym naciskiem na zrównoważony rozwój i integrację.

Zaawansowanie technologicznie klimatyzatory od Panasonic

Panasonic wprowadził na rynek najbardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory
domowe z serii Etherea VKE. Jednostki oferują najwyższą klasę energetyczną A+++ zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodzeniu oraz lepsze współczynniki SCOP i SEER w porównaniu z poprzednimi modelami. Ponadto wyróżnia je smukła i elegancka konstrukcja. Szeroki zakres wydajności, nowy system oczyszczania powietrza oraz wbudowany system do zdalnej kontroli pozwala z łatwością dopasować urządzenia do każdej przestrzeni.

Pierwszy elektryczny przewóz wahadłowy, obsługujący uczestników Światowego Forum Ekonomicznego

Jak co roku liderzy i intelektualiści wybrali się w podróż w góry, do szwajcarskiego miasta Davos, na spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego (22-25 stycznia). Jednak w tym roku delegaci mogli osobiście odczuć korzyści płynące z elektrycznego transportu, dzięki ekologicznej usłudze przewozu wahadłowego z lotniska w Zurychu do Davos. Pięćdziesiąt samochodów Audi e-tron — pierwszego w pełni elektrycznego modelu tego niemieckiego producenta — może korzystać po drodze z 16 stacji szybkiego ładowania prądem stałym i 15 stacji do ładowania dużej mocy (HP), które w ciągu 8 minut mogą doładować samochód pozwalając na przejechanie 200 km. Stacje dostarczyła firma ABB.

PGE Energia Odnawialna testuje Farmę Wiatrową Lotnisko w zakresie zdolności do regulacji mocy i częstotliwości

PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, realizuje z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi projekt pilotażowy, mający zweryfikować możliwość przystosowania farmy wiatrowej do udziału w regulacji częstotliwości w systemie elektroenergetycznym. Obecnie do tego celu wykorzystywane są jedynie konwencjonalne elektrownie cieplne i elektrownie szczytowo-pompowe.

ABB wspiera rozwój zrównoważonego transportu w Polsce, realizując projekt dostaw stacji szybkiego ładowania

Koncern PKN ORLEN podpisał umowę ramową na dostawy nowych, szybkich ładowarek dla samochodów elektrycznych produkcji ABB – Terra 54. Zamówienie jest częścią projektu, w ramach którego na wybranych trasach tranzytowych w Polsce oraz dużych miastach zainstalowane zostanie 150 punktów szybkiego ładowania aut elektrycznych.