Radar rynku CZERWIEC 2023

Przedstawiamy szósty radar rynku w 2023 roku! Jakie nowości przyniósł branży odnawialnych źródeł energii? Sprawdź najnowszy Radar Rynku - CZERWIEC 2023!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Aktywności branżowe

Diamenty Forbesa 2023 dla Galmet!

Kolejne wyróżnienie dla Galmet. Firma znalazła się wśród laureatów prestiżowego rankingu „Diamenty Forbesa” 2023. Uroczysta gala, podczas której wyróżnienie odebrał wiceprezes Galmet Robert Galara odbyła się 6 czerwca we Wrocławiu. „Diamentami Forbesa” w 15 edycji rankingu nagrodzono najszybciej rozwijające się polskie firmy. Kolejny „Diament Forbesa” dla Galmet to wyjątkowy dowód uznania i powód do wielkiej dumy.


Nowa kampania Immergas #wiemyjakbyćeko

Immergas #wiejakbyćeko i nieustannie próbuje działać i edukować na rzecz Ziemi.
Marketing już dawno zrezygnował z produkcji foliowych toreb reklamowych.
Jeśli jest możliwość, wybiera takie gadżety, które powstały z surowców wtórnych, jak np. długopisy, które produkowane są z butelek pet. Nie używa wody butelkowanej i oczywiście skrupulatnie segreguje śmieci. Flota samochodowa Immergas to w większości samochody hybrydowe, a na terenie naszej firmy jest stacja ładowania.


Wolf zaprasza na szkolenia!

Sezon wakacyjny centrum szkoleniowe WOLF Campus Tychy otwiera serią szkoleń o pompach ciepła! Do wyboru jest 6 wolnych terminów zaczynając od 04.07. Sprawdźcie sami!


Viessmann Southeast Asia zaprezentował swój pierwszy zakład produkcyjny w regionie

W czerwcu, pierwsza fabryka Viessmann w Azji Południowo-Wschodniej została oficjalnie otwarta w prowincji Dong Nai w Wietnamie. W otwarciu fabryki uczestniczyli goście, przedstawiciele lokalnych władz, dostawców, partnerów i media, którzy byli świadkami ceremonii przecięcia wstęgi, zwiedzili i zapoznali się z nowym zakładem produkcyjnym i testowym. Nowa fabryka w Wietnamie pomoże zbliżyć się firmie do lokalnych społeczności i zrealizować cel, jakim jest tworzenie przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń.


Soltec zmienia się w Solfinity

Wczoraj Soltec, dziś - SOLFINITY i energia nieskończonych możliwości! Sezon letni firma powitała zmianami i to nie byle jakimi! Nowa nazwa oraz hasło, odświeżona identyfikacja wizualna oraz ogrom nowych dróg rozwoju i współpracy! A co pozostaje niezmienne?
Chęć odkrywania możliwości OZE i dalsza owocna współpraca z Solfinity partnerami branżowymi i klientami, którzy tak jak oni, chcą wspólnie zmieniać biznes w lepszą, zieloną stronę!


Grupa KOSTAL opublikowała swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju

Grupa KOSTAL opublikowała swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju, dzieląc się swoimi osiągnięciami w zakresie ochrony środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego w ciągu ostatniego roku oraz określając swoje ambicje i cele w zakresie zrównoważonego rozwoju na przyszłość. Raport, który został opracowany w oparciu o wymagania standardów GRI oraz European Sustainability Reporting Draft Standards, jest ważnym kamieniem milowym na drodze firmy do zrównoważonego rozwoju oraz w tworzeniu przejrzystości w zakresie wdrażania i postępu działań grupy w zakresie zrównoważonego rozwoju.


JinkoSolar dostarcza moduły TOPCon bifacial do największego projektu w Bułgarii

JinkoSolar - jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie dostarczył ponad 220 000 modułów bifacial Tiger NEO 72 do elektrowni słonecznej Verila o mocy 123 MW w Bułgarii. To dotychczas największy projekt fotowoltaiczny w Bułgarii i przewiduje się, że zwiększy krajową zdolność wytwórczą energii słonecznej o 7%.


Mitsubishi Electric jednym z najlepszych klimatyzatorów 2023 roku

Mitsubishi Electric znalazło się w najnowszym przeglądzie najlepszych klimatyzatorów 2023 roku. W przeglądzie można znaleźć najważniejsze informacje, zalety i funkcje na temat jednych z najlepszych klimatyzatorów na rynku czyli jednostek MSZ-LN, MSZ-AY oraz MSZ-RW Mitsubishi Electric.


Projoy błyszczy na targach Intersolar Europe

Podczas Intersolar firma Projoy zaprezentowała odwiedzającym z całego świata mikroinwerter z serii PSOL. Będąc nowym narzędziem do optymalizacji wydajności i działania systemów fotowoltaicznych, mikroinwerter serii PSOL-MS300~800, ze śledzeniem punktu mocy maksymalnej (MPPT) dla każdego panelu, nadaje się do rozwiązań modułowych. Jego sprawność sięga 96,7%, a funkcja plug-and-play sprawia, że jest bardzo łatwy w instalacji.


SMA na Intersolar

Podczas Targów Intersolar w Monachium spotkali się przedstawiciele stowarzyszeń branżowych, takich jak SolarPower Europe i BSW - Bundesverband Solarwirtschaft e.V., a także krajowi i międzynarodowi decydenci, społeczność biznesowa i liczni interesariusze. SMA Solar Technology AG znajdował się w samym środku dyskusji. Nie zabrakło rozmów o niemieckiej strategii fotowoltaicznej i o tym, jak lokalny przemysł powinien być pozycjonowany na globalną konkurencję. Omówiono również znaczenie falowników słonecznych jako centralnego mózgu każdego układu słonecznego oraz sposób, w jaki możemy zapewnić zrównoważoną produkcję i bezpieczeństwo przed cyberatakami.


Nowy produkt Hypontech wielkim hitem na Intersolar 2023!

System fotowoltaiczny HMN Balcony PV System, ze swoją nowoczesną technologią i eleganckim wyglądem, urzekł publiczność. Dzięki zamontowaniu systemu PV na zewnętrznej balustradzie balkonu w celu przechwytywania światła słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej, w połączeniu z kompaktowym i wydajnym mikroinwerterem HMS 600-C, użytkownicy mogą szybko i łatwo skonfigurować własny system fotowoltaiczny za pomocą metody instalacji plug-and-play. Instalacja jest prosta i elastyczna, dzięki czemu zaspokaja nie tylko zapotrzebowanie na energię elektryczną gospodarstw domowych, ale także umożliwia oddawanie nadmiaru energii elektrycznej do sieci, umożliwiając dzielenie się energią i jej oszczędzanie.


TSUN na Intersolar

Zespół TSUN fantastycznie się bawił podczas Intersolar Europe 2023, prezentując produkty mikroinwerterowe i Easy Solar Kit oraz łącząc się z profesjonalistami z branży. Firma dziękuje wszystkim, którzy odwiedzili stoisko i organizatorowi wydarzenia! Podekscytowani Intersolar Europe 2024!


V10: najmocniejszy akumulator do rowerów elektrycznych na rynku od BMZ

V10 od BMZ Group to przełomowy akumulator do rowerów elektrycznych. Dzięki niezrównanej mocy, wszechstronnemu wzornictwu, zwiększonej trwałości i eleganckiej obudowie wyznacza nowy standard dla e-roweru. Niezależnie od tego, czy jesteś rowerzystą górskim, entuzjastą trekkingu czy transporterem ładunków elektrycznych, V10 zapewnia wyjątkową wydajność.


Huawei z inteligentnymi rozwiązaniami dla PV na Intersolar Europe 2023

Podczas największych europejskich targów branży fotowoltaicznej i magazynowania energii – Intersolar Europe 2023 – Huawei premierowo przedstawił szereg swoich nowych, inteligentnych produktów i rozwiązań dotyczących fotowoltaiki oraz magazynowania energii elektrycznej. Wspólnie z TÜV Rheinland firma opublikowała nowe branżowe standardy bezpieczeństwa dla rozwiązań z tego zakresu.

Huawei Logo
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia