Radar Rynku – GRUDZIEŃ 2023

Ostatni Radar Rynku w sezonie 2023, czym na jego zakończenie zaskoczyły nas firmy z branży OZE? Kto ma nowe plany, a kto został wyróżniony prestiżowymi nagrodami? Sprawdźmy zatem, co nowego w sektorze energetyki odnawialnej po raz ostatni w tym roku. 

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Grudzień obfitował w wiele wydarzeń, ale trzy z nich były najważniejsze. Po pierwsze zakończyła się piąta edycja programu Mój Prąd. Przyznano ponad 960 mln złotych dotacji. Aktualnie NFOŚiGW nie zajmuje się kolejną odsłoną, ale nie jest ona wykluczona. Ta sama instytucja spowodowała także spory rozgłos wokół pomp ciepła. Wszystko za sprawą podjęcia działań, dzięki którym jakość pomp ciepła ma być wyższa. Chodzi o zmiany w wytycznych dla badań pomp ciepła. Informowaliśmy o tym w artykule Medialna panika wokół pomp ciepła. Uspokajamy – nie będzie żadnych kontroli w domach! - i tak jak wskazuje tytuł, nie będzie kontroli w zainstalowanych pomp ciepła. 

Wybrano także nowych ministrów. Ministrą Klimatu i Środowiska została Paulina Hennig-Kloska, a kierownictwo Ministerstwa uzupełniają: Urszula Zielińska, Mikołaj Dorożała, Miłosz Motyka, Anita Sowińska i Monika Dziadkowiec.

Aktywności branżowe


Galmet zachęca do zakupu gruntowej pompy ciepła

Maxima Compact, nowoczesna gruntowa pompa ciepła o klasie energetycznej A+++ od firmy Galmet. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznych i ekonomicznych opcji ogrzewania. To urządzenie wyposażone jest w zintegrowany zbiornik ciepłej wody użytkowej, co nie tylko minimalizuje koszty montażu, ale także wymaganą przestrzeń instalacyjną.


Wolf zaprasza na szkolenia!

Jesteś instalatorem? Z pewnością warto skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez firmę WOLF. Szkolenia odbywają się w Tychach i Sokołowie, a zapisać się możesz już dzisiaj! Czasem też poszczególne miasta odwiedza mobilne centrum szkoleniowe WOLF, które ostatnio zawitało do Tczewa i Elbląga. Szczegóły TUTAJ.


Viessmann wspiera WOŚP

W dniach 27-28.01.2024 r. firma Viessmann będzie wspierać 32. Finał WOŚP na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, gdzie w strefie partnerów, będzie działało specjalne stoisko Viessmann z wieloma atrakcjami. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce i odwiedzenia stoiska prowadzonego przez pracowników Viessmann.


Fachowy Instalator STIEBEL ELTRON!

Chcesz zainwestować w pompę ciepła STIEBEL ELTRON? Interesuje Cię tylko najwyższa jakość usług? Koniecznie musisz skorzystać z wyszukiwarki fachowego instalatora! Wystarczy wpisać lokalizację i na mapie oraz liście pojawią się instalatorzy najbliżej Ciebie.


KOSTAL i ich nowy falownik

Nowy falownik KOSTAL PLENTICORE PLUS oferuje szeroki zakres możliwości związanych z podłączaniem i zarządzaniem energią, szczególnie w kontekście pomp ciepła. Nic dziwnego, że został wyróżniony nagrodami Solar Prosumer Award i Energiewende Award jako pionier zrównoważonej technologii. Szczegóły na stronie KOSTAL!


Jinko Solar z odznaczeniem!

JinkoSolar, renomowany producent paneli słonecznych i magazynów energii, został uhonorowany tytułem „Annual Focus Enterprise” na liście „2023 Bloomberg Green ESG 50”. To uznanie jest efektem bogatego doświadczenia Jinko w obszarze ESG, wyjątkowych osiągnięć w zrównoważonym rozwoju środowiskowym oraz zaangażowania w ekologiczny postęp.


Nowy kalendarz szkoleń Mitsubishi Electric!

Zachęcamy do udziału w organizowanych przez Mitsubishi Electric szkoleniach. Aktualny oraz nowy harmonogram szkoleń autoryzacyjnych ME na okres styczeń-marzec 2024 r. jest dostępny na Portalu Gwarancyjnym! Szczegóły tutaj


Projoy DC MCB z certyfikatem TUV!

Projoy ma teraz nową wersję wyłącznika DC MCB z certyfikatem TUV! Przypomnijmy, że jest on stosowany głównie w instalacjach fotowoltaicznych, magazynowaniu energii i innych systemach prądu stałego, które należy odłączyć i zabezpieczyć w przypadku wystąpienia przetężenia lub zwarcia.


Hypontech wyróżniony!

Firma Hypontech z dumą ogłasza, że ​​po raz kolejny zapewniła sobie zaszczytny tytuł „Top Brand PV Inverter” w Polsce na rok 2023, przyznany przez cenioną organizację badawczą EUPD Research. To godne uwagi wyróżnienie, zdobyte już trzeci rok z rzędu, podkreśla niezachwianą doskonałość firmy Hypontech i znaczący wpływ na branżę falowników fotowoltaicznych.


TSUN zagości na targach w sześciu krajach!

Zapraszamy do zapoznania się z planami targów TSUNESS na rok 2024! Nas w Polsce szczególnie powinny zainteresować Targi ENEX w Kielcach, przy których organizacji GLOBENERGIA bierze czynny udział, a TSUN wystawia się w naszej strefie wystawienniczej o nazwie MiastOZE. 


BMZ Poland rekrutuje!

Uważasz sektor magazynowania energii za przyszłościowy? Posiadasz doświadczenie w tej dziedzinie? Firma BMZ Poland poszukuje nowych członków zespołu! Pracę możesz podjąć w trzech obszarach: inżyniera, biuro i produkcja. Nie zwlekaj i dołącz do BMZ Poland już dziś! Szczegóły na stronie.


Zarządzanie energią z firmą Huawei

Firma Huawei przedstawia rewolucję w inteligencji przyszłości – EMMA, indywidualnego asystenta do zarządzania energią w Twoim domu. Stworzony z myślą o tym, aby intuicyjnie analizować i prognozować Twoje zużycie energii, skutecznie obniżając jednocześnie koszty związane z energią elektryczną. Działanie w szczegółach zaprezentowano w filmiku.

Huawei Logo
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia