RADAR RYNKU Kwiecień 2020!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

radar

Viessmann poszerza ofertę o nowe produkty!

Firma Viessmann poszerzyła ofertę swoich ekologicznych i nowoczesnych urządzeń grzewczych o pompy splitowe Vitocal 100-S i Vitocal 111-S. Nowo prezentowane jednostki wyróżniają się na tle rodziny Vitocal przede wszystkim zastosowaniem nowego czynnika chłodniczego R32 (od 4,0 do 8,1 kW), który cechuje się niskim współczynnikiem GWP (Global Warming Potential).

W kwietniu Viessmann prowadził także webinaria przeznaczone dla profesjonalistów.

Moduły PERC od LONGi na międzynarodowym lotnisku w Hongkongu

Międzynarodowe lotnisko w Hongkongu zainstalowało elektrownię słoneczną o mocy 200 kW na dachach obu swoich terminali. Instalacja jest oparta o wysokosprawne monokrystaliczne moduły typu PERC od LONGi, wiodącej na świecie firmy zajmującej się technologią słoneczną. Ich niezawodność nie tylko zapewni szybki zwrot z inwestycji, ale również skutecznie pomoże w oszczędzaniu energii i redukcji emisji na lotnisku.

GoodWe nawiązuje nowe współprace

Po dokładnym procesie selekcji, firma GoodWe została wybrana na wyłącznego partnera licencjonowania inwerterów słonecznych dla globalnej sprzedaży GE. Firma GoodWe zrobiła również kolejny krok w kierunku większego udziału na europejskim rynku nawiązując współpracę z firmą Voltalia - jednym z wiodących światowych graczy na rynku energii słonecznej.

Corab obniża ceny modułów

Corab obniżył cenę ponad 50 tysięcy modułów! Obniżka cen dotyczy modułów o różnych mocach, kolorach ramy i zastosowanych technologiach. Wśród modułów objętych nową ceną znalazły się między innymi moduły Risen, Q-cells oraz EURENER. Pełne listy modułów dostępne są u opiekunów handlowych.

Keno powiększa magazyn i obniża ceny modułów

Keno powiększyło magazyn na ul. Eiffela 15 i obecnie ma do dyspozycji ponad 13000 m2 powierzchni, która może pomieścić dostępny towar. Keno wprowadziło również obniżkę cen modułów oraz darmową wysyłkę falowników, skrzynek przyłączeniowych i towaru o wartości minimum 50 000 zł.

Działania w branży w związku z pandemią

W związku z epidemią koronawirusa, niektóre aktywności branżowe zostały zachwiane, a branża fotowoltaiczna robi co może, by łańcuchy dostaw nie zostały wstrzymane, a wiedza , która miała zostać dostarczona podczas odwołanych wydarzeń, mogła zostać przekazana w inny sposób!

Wirtualne targi od SolarEdge!

Z uwagi na anulowanie wielu najważniejszych w branży targów, firma SolarEdge wprowadza wirtualne targi, podczas których społeczność skupiona wokół energii słonecznej będzie mogła zobaczyć i usłyszeć inne osoby oraz kontaktować się z nimi w sprawie najnowszych innowacji w dziedzinie inteligentnej energii, a także poznać najnowsze trendy branżowe, utrzymując jednocześnie dystans społeczny. Solaredge zaplanowało wirtualne targi energii słonecznej od 15 czerwca 2020 r. Firma prowadziła także w kwietniu webinaria, podczas których specjaliści omawiali między innymi nowości na rynku komercyjnym i instalacji domowych.

Webinaria od Solisa!

Solis organizuje webinaria, podczas których specjaliści przekazują wiedzę o produktach, rozwiązaniach i funkcjonalnościach! Wśród tematów znalazły się: praca w trudnych warunkach, nowości produktowe, czy też obecna sytuacja globalnego przemysłu słonecznego w związku z epidemią koronawirusa.

Webinaria od Jinko!

Jinko prowadzi na bieżąco webinaria związane z tematyką energetyki słonecznej. Przykładowym tematem jest zwiększenie wydajności energetycznej przy wykorzystaniu modułów bifacjalnych. w kontekście walki z koronawirusem, Jinko dostarczyło również jednorazowe maski ochronne swoim partnerom w regionie APAC.

Fronius zapewnia ciągłość łańcucha dostaw

Fronius zapewnia swoich klientów, że produkcja urządzeń, podzespołów czy części eksploatacyjnych w fabrykach w Austrii jest kontynuowana z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa pracy, a dostawy bezpośrednie z magazynu centralnego w Austrii są realizowane regularnie. W trosce o zdrowie pracowników wszystkie wyjazdy służbowe zostały wstrzymane, a doradcy na linii wsparcia technicznego, są dostępni za pośrednictwem poczty e-mailowej, telefonu lub Skype'a. Fronius również prowadzi webinaria, które są dostępne na stronie internetowej firmy.

Pozostałe aktywności branżowe

  • Firma Panasonic wprowadziła do oferty nową pompę ciepła do podgrzewania wody, która jest dostępna w wariantach 200 lub 270 litrów.
  • Od 1 kwietnia firma alpha innotec obniżyła ceny katalogowe powietrznych inwerterowych pomp ciepła serii alira LWDV w pakietach z modułem lub stacją hydrauliczną nawet o 5000 zł netto. Promocja na LWDV pokrywa się w czasie z trwającą do 31 maja promocją na gruntowe pompy WZS(V) i SWC(V) z chłodzeniem pasywnym.
  • Od 01.04.2020r. do 31.08.2020r. Stiebel Eltron oferuje promocję na dwie inwerterowe pompy ciepła typu MONOBLOK, w różnych pakietach.

Zobacz również