Radar Rynku KWIECIEŃ 2022 – co nowego w branży OZE?

Za nami czwarty miesiąc 2022 roku! Co nowego wydarzyło się w branży OZE? Jakie nowości znajdziemy w ofercie producentów? Przedstawiamy Radar Rynku KWIECIEŃ 2022!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Kończy się kwiecień, który w branży OZE przyniósł wiele nowości! Przede wszystkim, od 1 kwietnia obowiązuje nowy system rozliczenia nowych prosumentów - net-billing. Od początku kwietnia do 30 czerwca 2022 roku będzie obowiązywał okres przejściowy, a nowi prosumenci będą rozliczani na dotychczasowych zasadach. Po tym czasie automatycznie przejdą na net-billing. Wraz z nowym systemem rozliczeń został uruchomiony program dotacyjny dla fotowoltaiki - Mój Prąd. Program ruszył 15.04.2022 r. i zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, maksymalne dofinansowanie na mikroinstalacje wraz z magazynami energii może sięgnąć nawet 20 500 zł. Więcej o programie przeczytasz TUTAJ.

Kwiecień przyniósł również nowe dotacje do pomp ciepła! 29.04.2022 r. ruszył program Moje Ciepło, który dotyczy budynków o podwyższonym standardzie energetycznym. Dotacja na gruntowe pompy ciepła może wynieść maksymalnie 21 tys. zł, a na powietrzne pompy ciepła maks. 7 tys. zł. Więcej o programie przeczytaj TUTAJ.

Zobaczmy jeszcze, co wydarzyło się w KWIETNIU 2022 roku u producentów urządzeń!

Aktywności branżowe

5 lat gwarancji na pompy ciepła od Immergas

Wszystkie pompy ciepła Immergas objęte są bezpłatną gwarancją producenta przez okres 5-ciu lat. Wystarczy zarejestrować pompę w portalu i wykonywać coroczne przeglądy, aby gwarancja została utrzymana. Dzięki temu masz pewność, że urządzenie znajduje się pod opieką fachowców, a Ty nie musisz martwić się nieplanowanymi wydatkami. Pompy ciepła uruchamiane są również bezpłatnie przez specjalnie przeszkolonych serwisantów. Więcej na temat warunków przedłużenia gwarancji i niezbędnej w tym celu rejestracji urządzenia na stronie producenta.


Viessmann zaprasza na szkolenia!

Viessmann zaprasza na szkolenia dla profesjonalistów! Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem z zakresu doboru i montażu pomp ciepła, te szkolenia są dla Ciebie. Sprawdź najbliższe wolne terminy i zapisz się już dziś!


Nowe wyzwania dla instalatorów PV - Sungrow zaprasza na Konferencję

CLEAN POWER FOR ALL - konferencja Sungrow poświęcona jest prezentacji nowoczesnych rozwiązań branży OZE. Ten kompaktowy przegląd nowości na polskim rynku w wygodnej formie online pozwoli na zdobycie kompleksowej wiedzy, dzięki której dowiesz się, jakie rozwiązania zapewnią przewagę sprzedażową na rynku odnawialnych źródeł energii. W czasie wydarzenia poznasz także innowacje w pompach ciepła,
modułach fotowoltaicznych, falowniki o inteligentnych funkcjach, magazyny energii oraz jakże ważne zabezpieczenia


Spotkaj się z SolarEdge na Intersolar

Wybierasz się na Intersolar? Spotkaj się z SolarEdge już 11-13.05.2022 r. Dołącz do producenta na stoisku B4.110 na targach Intersolar Europe 2022. Zespół ekspertów SolarEdge czeka na Ciebie, oferując więcej innowacyjnych rozwiązań niż kiedykolwiek wcześniej dla sektora mieszkaniowego i komercyjnego. Firma zaprezentuje również szereg rozwiązań magazynowania energii, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. Podczas Targów zobaczysz stoisko i poznać SolarEdge Home, a także inne interesujące produkty i usługi.


Fronius zajmuje pierwsze i drugie miejsce w „Przeglądzie akumulatorów 2022”

Firma Fronius po raz trzeci z rzędu zajęła najwyższe miejsca w dorocznej Inspekcji Magazynowania Energii organizowanej przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Berlinie (HTW). Pierwsze miejsce zdobył Fronius Primo GEN24 6.0 Plus za referencję 5 kWp, natomiast Fronius Symo GEN24 10.0 Plus zdobył drugie miejsce za referencję 10 kWp. Firma Fronius była również jedynym producentem falowników, który w obu produktach osiągnął klasę efektywności energetycznej A.


Spotkaj się z Corab na Intersolar!

Monachijskie targi, które odbędą się 11-13 maja są doskonałą przestrzenią dla transferu wiedzy, wymiany doświadczeń i dyskusji na temat najnowszych trendów i wydarzeń na międzynarodowym rynku OZE. W tym roku Corab zaprezentuje zupełnie nowe rozwiązania dla farm i przedsiębiorców, stworzone przez inżynierów Corab. Na ponad 100 metrach kwadratowych stoiska producent postara się pokazać to, co dla europejskiego odbiorcy może być najatrakcyjniejsze w jego asortymencie.


NIBE organizuje konkurs!

nibe konkurs

NIBE organizuje konkurs skierowany do wszystkich aktualnych użytkowników pomp ciepła NIBE oraz wszystkich tych, którzy marzą o pompie ciepła w swoim nowo budowanym lub istniejącym domu. Do wygrania jest pompa ciepła lub system fotowoltaiczny. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na kilka pytań konkursowych.

nibe logo 300 x 150

Promocja na pompy ciepła od alpha innotec

Do 31.05.2022 r. alpha innotec - niemiecki producent specjalizujący się od ponad 20 lat wyłącznie w pompach ciepła, obniża ceny katalogowe gruntowych pomp WZS(V) i SWC(V) z chłodzeniem pasywnym. Wśród modeli objętych promocją znajdują się urządzenia typu kompakt, czyli pompy ciepła ze zintegrowaną hydrauliką, jak i urządzenia all-in-one, czyli gruntowe centrale cieplne ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 180 l. – zarówno on/off, jak i inwerterowe. Ceny zostały obniżone od 4 tys. do nawet 6 tys. zł netto!


Panasonic zaprasza na szkolenia akredytacyjne

Panasonic zaprasza firmy instalacyjne na szkolenia akredytacyjne dotyczące urządzeń klimatyzacyjnych marki Panasonic. Szkolenia organizowane są w całej Polsce we współpracy z licznymi Partnerami. Każdy chętny instalator łatwo znajdzie więc dogodny termin i lokalizację blisko siebie.


Zobacz również