Program „Ciepło z Zimna” został wyróżniony w kategorii Produkt Roku dla Budownictwa TOP BUILDER 2018.

Celem konkursu TOPBUILDER jest przyznanie wyróżnień dla najlepszych i najbardziej innowacyjnych produktów i rozwiązań dedykowanych branży budowlanej. Jednym z takich produktów jest program „Ciepło z Zimna”,czyli kompleksowa usługa wraz z pompą ciepła dla Klienta indywidualnego.W ramach programu firma Viessmann pokrywa koszty montażu i pierwszego uruchomienia pompy ciepła wraz z funkcją zdalnego sterowania instalacją poprzez moduł Vitoconnect 100 OPTO1.

Programem objęte są pompy ciepła split typu powietrze/woda VITOCAL 200-S oraz Vitocal 100-S z funkcją chłodzenia pomieszczeń oraz niskimi kosztami eksploatacji.


Dimplex prezentujemy System Zero – rewolucja w komercyjnych pompach ciepła

Dimplex prezentuje System Zero, rewersyjną, powietrzno-gruntową pompę ciepła, która rewolucjonizuje wykorzystanie energii cieplnej w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych! Jest to jedno z najbardziej wszechstronnych urządzeń do grzania oraz chłodzenia, które jako dolne źródło ciepła wykorzystuje powietrze, grunt, a także ciepło odpadowe z procesów technologicznych. System Zero jest niebywale oszczędny, gdyż automatycznie wykorzystuje odpowiednie źródło ciepła w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością. Dla projektantów oznacza to nowe możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów, a dla inwestora – wymierne korzyści finansowe.


Corab – dobre praktyki w fotowoltaice

Firma Corab Sp z o.o. poinformowała, że na dachu zakładu produkcyjnego w Bartoszycach powstaje elektrownia fotowoltaiczna. Jej moc przewidziano i zaprojektowano na 615 kWp.Galmet zaprasza na targi Instalacje

Już 23 kwietnia Galmet zaprezentuje w Poznaniu unikalne Hybrydowe Systemy Grzewcze podczas największych targów branży grzewczej – INSTALACJE 2018.

Przez 4 dni najwięksi producenci z całego świata przybliżą zwiedzającym najnowsze rozwiązania z dziedziny: instalacji, ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz energii odnawialnej.

To szczególne wydarzenie podczas, którego kocioł na pellet Genesis Plus otrzyma Złoty Medal targów.


Spirvent- Chmura dla Rząśni – demo

Gmina Rząśnia jako jedna z pierwszych w Polsce posiada dostęp do instalacji fotowoltaicznych zainstalowanych na jej terenie. Do tego celu służy platforma internetowa ChmuradlaRzasni.pl.  dzięki której można na bieżąco zdalnie monitorować aktualną produkcję energii ze słońca w falownikach Spirvent. Teraz, można zobaczyć jak to działa. Przygotowano specjalne DEMO – TUTAJ http://www.chmuradlarzasni.pl/demo


Keno – nowe propozycje konstrukcyjne

Firma KENO ma przyjemność zaprezentować dwie nowe konstrukcje, które spełniają wszystkie z oczekiwanych przez rynek wymogów. Chodzi o konstrukcje wolnostojące, oraz

na dachy płaskie, które ciągle dają duże pole dla innowacji. To właśnie dla tych dwóch typów, firma KENO wprowadziła nowe rozwiązania, uzupełniając dotychczasowe portfolio, w którym znajduje się konstrukcja wolnostojąca dwupodporowa, umożliwiająca

montaż czterech rzędów modułów poziomo, wolnostojąca jednopodporowa z dwoma ramionami do montażu dwóch rzędów pionowo, jak i konstrukcja balastowa jednostronnego nachylenia.


Fronius -PROMOCJA NA ZAKUP FRONIUS OHMPILOT
Jeżeli w dniach 1.03.2018-31.08.2018 zakupiłeś lu zakupisz Fronius Ohmpilot, a masz falownik Fronius w wersji Light (bez Datamanagera) lub masz falownik innej firmy, dostaniesz od nas Fronius Datamanager 2.0 zupełnie za darmo!


Innogy Polska testuje innowacyjny, mobilny magazyn ciepła

Innogy Polska wraz z PEC Geotermią Podhalańską oraz we współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą, zaprojektowała i zbudowała mobilny magazyn ciepła oparty na materiałach zmiennofazowych. To innowacyjne i niestandardowe rozwiązanie umożliwi magazynowanie oraz transport ciepła pochodzącego ze źródeł OZE i będzie dedykowane dla różnych grup odbiorców.

Obecnie projekt jest w fazie testowej. Zakończone zostały testy stacjonarne i niebawem, dostarczając ciepło do klientów, mobilny magazyn będzie testowany w warunkach rzeczywistego zastosowania.


„Włącz się na przyszłość” – nowy projekt PGE

Dwie spółki z Grupy PGE – PGE Nowa Energia i PGE Obrót uruchomiły pilotażowy projekt „Włącz się na przyszłość”. Umożliwia on darmowe testowanie nowych technologii we własnym domu, w tym m.in. śledzenie zużycia energii elektrycznej.

W pierwszym etapie projektu wyłoniona zostanie grupa użytkowników, którzy przez rok będą testować nowoczesne rozwiązania. W domach i mieszkaniach testerów eksperci pracujący dla PGE zainstalują zestaw inteligentnych urządzeń. Testowe zestawy zostaną dopasowane indywidualnie dla każdego użytkownika.


Stuletnia hydroelektrownia z dodatkową energią
W Grupie Energa rozpoczęto kompleksową modernizację 100-letniej elektrowni wodnej w Borowie. Hydroelektrownia zostanie wyposażona w wysokosprawną turbinę o mocy 0,7 MWe i nowe urządzenia elektroenergetyczne. Instalacje mają poprawić efektywność produkcji energii elektrycznej oraz usprawnienie eksploatacji. Modernizacja pozwoli na wydłużenie „czasu życia” elektrowni i zdecydowanie polepszy jej wskaźnik dyspozycyjności w następnych dziesięcioleciach.


Nowa aplikacja Panasonic
Panasonic zaprezentował aplikację Datanavi mającą na celu szybsze uruchomienie i konserwację urządzeń grzewczo-chłodzących. Rozwiązanie wykorzystuje innowacyjną technologię Panasonic do przekazywania informacji za pomocą światła, Light ID. Dzięki niej dostarcza najważniejszych danych o produkcie bezpośrednio na mobilne urządzenie użytkownika bądź serwisanta, umożliwiając tym samym szybkie wykonywanie prac związanych z uruchomieniem i konserwacją systemu.


„Konsumencki Lider Jakości” dla Junkers-Bosch

Junkers-Bosch otrzymał tytuł „Konsumencki Lider Jakości 2018”, przyznawany na podstawie analizy wyników badań konsumenckich. Polscy konsumenci docenili wysoką jakość urządzeń i systemów grzewczych firmy.

KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2018 to ogólnopolski, promocyjny program konsumencki, prowadzony przez Redakcję Strefy Gospodarki, ogólnopolskiego, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną. Jego celem jest wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, marek i firm dostępnych oraz funkcjonujących na polskim rynku.

 

Redakcja GLOBEnergia