Radar Rynku LIPIEC 2022 – co nowego w branży OZE?

Kończy się lipiec 2022! Jakie nowości przyniósł branży odnawialnych źródeł energii? Sprawdź najnowszy Radar Rynku - LIPIEC 2022!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia
Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

Aktywności branżowe

Nowa fabryka pomp ciepła Viessmann w Legnicy

Viessmann kładzie fundamenty pod przyspieszony wzrost produkcji pomp ciepła w Europie i inwestuje 200 milionów euro w lokalizację z nową technologią w Legnicy. Zgodnie ze swoją wiosenną zapowiedzią, w ciągu najbliższych trzech lat ta rodzinna firma planuje historycznie rekordową inwestycję w wysokości 1 miliarda euro w rozwój pomp ciepła i zielonych rozwiązań dla klimatu. Inwestycja o wartości ponad 200 milionów euro w nową lokalizację w Polsce jest kluczowym elementem ofensywy firmy w zakresie zielonych rozwiązań dla klimatu i uzupełnia jej dotychczasowe lokalizacje produkujące pompy ciepła.


Nowy magazyn Corab!

Corab - producent i dostawca niezawodnych rozwiązań PV w Polsce wbija kolejną pinezkę na logistycznej mapie Polski! Nowy magazyn Corab w Poznaniu to 5000 m2 powierzchni wysokiego składowania czyli 1100 miejsc paletowych oraz możliwość odbiorów osobistych. Nowy punkt jest już do dyspozycji klientów Corab. 


Family Fun - WOLF realizuje wakacyjne wyzwanie!

Teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest dbanie o środowisko! Dlatego zespół WOLF tegoroczne wakacje rozpoczął od wyzwania WOLF Family Fun. Założenia są proste a cele szczytne - Zebrane kilometry w aplikacji Activy ze spacerów i jazdy na rowerze będą przeliczane na pieniądze, które firma przekaże na cele charytatywne ratowania pszczół. Dodatkowo, na tych, którzy będą mieli na koncie najwięcej kilometrów czekają super nagrody.


SolarEdge edukuje! Animowana książka dla dzieci

SolarEdge - globalna firma z branży inteligentnej energii, przedstawia nową inicjatywę, której celem jest edukowanie dzieci poprzez animowaną książkę „Anna łapie słońce, czytaną przez Krystynę Czubównę”. Projekt zwiększa świadomość na temat zrównoważonego rozwoju w związku z nowymi polskimi dotacjami na systemy fotowoltaiczne.


Falowniki GoodWe w projekcie wpisanym do Księgi Rekordów Guinnessa

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 4,2 MW zainstalowana na dachu kompleksu sportowego Ali Sami Yen w Stambule otrzymała tytuł Guinness World Records™ i przeszła do historii jako “najbardziej wydajna elektrownia słoneczna na stadionie sportowym'' pod względem zainstalowanej mocy! W wyróżnionej elektrowni zostały zastosowane falowniki GoodWe serii HT o mocy 120kW.


Falownik BB ECO GUARD – nowość w ofercie Bruk-Bet PV

Falownik BB ECO Guard (10 kW, 12 kW) to nowość w ofercie Bruk-Bet PV. Nowa seria falowników marki BB ECO wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale posiada również wyższy amperaż i więcej możliwości komunikacji. Polska spółka Bruk-Bet PV zapewnia pełne wsparcie techniczne, serwis w Polsce oraz 10 lat gwarancji w standardzie z możliwością wydłużenia do 15 i 20 lat.


Jinko Solar wyróżniony za osiągnięcia w produkcji!

Jinko Solar - producent modułów fotowoltaicznych został wyróżniony za “Ogólne wysokie osiągnięcia w produkcji” w wydaniu 2022 r. Raportu dotyczącego modułów fotowoltaicznych (PV Module Index Report - PVMI) opracowanego przez Centrum Testowania Energii Odnawialnej (Renewable Energy Testing Center's - RETC). To już trzeci rok z rzędu, w którym firma zdobyła uznanie w wiodącym w branży raporcie jako firma osiągająca najwyższe wyniki.

Zobacz również