Radar Rynku LISTOPAD 2022 – co nowego w branży OZE?

Kończy się listopad 2022! Jakie nowości przyniósł branży odnawialnych źródeł energii? Sprawdź najnowszy Radar Rynku - LISTOPAD 2022!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Aktywności branżowe

Huawei wspiera projekty młodych eko-innowatorów

W ramach programu grantowego Science Onde Flow Innovation Academy, Huawei wspiera projekty młodych eko-innowatorów. Trzy projekty objęte patronatem Huawei to prognozowanie pogody na potrzeby OZE, badanie efektywności instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, symulacja najbardziej efektywnego miejsca pod inwestycję.

Huawei Logo


Zobacz jak pracuje pompa ciepła Viessmann po 16 latach!

Zobacz jak pracuje instalacja grzewcza z pompą ciepła Viessmann typu solanka/woda Vitocal 300, która od 16 lat stanowi źródło ogrzewania domu jednorodzinnego o powierzchni grzewczej ok. 200 m2 znajdującego się pod Opolem. 

GoodWe uruchamia II etap fabryki w Guangde

GoodWe uruchamia II etap fabryki w Guangde w prowincji Anhui w Chinach, zwiększając moce produkcyjne i realizując koncepcję zrównoważonego rozwoju! Zajmując powierzchnię około 46 000 m2, nowa fabryka skupia się głównie na produkcji falowników fotowoltaicznych, rozwiązań do magazynowania energii oraz systemów PV do integracji z budynkiem. Dzięki tej rozbudowie łączne zdolności produkcyjne producenta wzrosną do 30GW.


Nowa odsłona webinarów SolarEdge z EDGE Academy!

SolarEdge zaprasza na zupełnie nową odsłonę webinarów oraz szkoleń SolarEdge poprzez EDGE Academy, gdzie można znaleźć wszystkie informacje o wydarzeniach firmy w jednym miejscu. Wystarczy zalogować się do Platformy EDGE Academy, wybrać "Webinaria i szkolenia stacjonarne SolarEdge" i przejść do "Zapisz się do tej sesji". Warto wiedzieć, że warunkiem zapisania się na szkolenia jest ukończenie treningu podstawowego.


Ekologicznie i nowocześnie z STIEBEL ELTRON

MONOBLOK to hermetycznie zamknięta na etapie produkcji konstrukcja pomp ciepła, z fabrycznie zamkniętym układem chłodniczym. Prosta w instalacji, bezpieczna dla Użytkownika. Poznaj pompy ciepła Stiebel Eltron i pompuj czyste ciepło do swojego wnętrza. W nowych budynkach pompy ciepła mają doskonałą wydajność. Dodatkowo można je podłączyć do systemu wentylacji, który umożliwia centralną regulację temperatury i jakości powietrza. Ich niskie zużycie w naturalny sposób pomaga zminimalizować koszty ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody. W budynkach modernizowanych zastąpienie tradycyjnych systemów grzewczych powietrzną pompą ciepła przynosi duże oszczędności finansowe. 


SOFARSOLAR cieszy się z sukcesu kampanii roadshow 'Energy Freedom, Delivered’ w Polsce

SOFARSOLAR, dostawca rozwiązań w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii, cieszy się z sukcesu swojej pierwszej kampanii roadshow pod hasłem "Energy Freedom, Delivered" w Polsce. Wyruszając w podróż po Europie niebieskim vanem, SOFARSOLAR planuje przemierzyć cały kontynent z wieloma przystankami w różnych krajach. W Polsce, będącej pierwszym miejscem docelowym, SOFARSOLAR zorganizował szereg działań, w tym prezentację produktów, prezentację firmy, symulację produktów, szkolenia oraz sesje pytań i odpowiedzi, które znacznie ułatwiły klientom zrozumienie produktów i mocnych stron SOFARSOLAR.


Wolf przypomina o trwającej promocji

Wolf przypomina o trwającej promocji. Przy zakupie kotła z rodziny CGB-2, CGW-2, CGS-2, CSZ-2 można otrzymać gratis w postaci Magnetycznego Separatora Zanieczyszczeń. Z kolei do kotła FGB gratisowo WOLF dodaje zestaw zaworów kulowych, kątowych oraz zawory przeznaczone do podłączenia kotłów wiszących c.o. i c.w.u., a także bezprzewodowy regulator temperatury. Promocja trwa do 17 grudnia 


Rekord wydajności od Jinko Solar

Po rekordzie maksymalnej sprawności konwersji energii słonecznej na poziomie 26,1% ustanowionym niedawno przez wielkowymiarowe krzemowe monokrystaliczne ogniwo słoneczne TOPCon, maksymalna wydajność konwersji dla ogniwa typu N firmy JinkoSolar o średnicy 182 mm osiągnęła 23,86%, odświeżając tym samym rekord 23,53% dla modułu typu N, również ustanowiony przez JinkoSolar, w lipcu 2021. Wynik został niezależnie przetestowany i potwierdzony przez TÜV Rheinland, jednego z wiodących na świecie dostawców usług testowania w zakresie uznanych na całym świecie standardów bezpieczeństwa i jakości.

Zobacz również