Radar Rynku MAJ 2022 – co nowego w branży OZE?

Kończy się maj 2022! Jakie nowości przyniósł branży odnawialnych źródeł energii? Sprawdź najnowszy Radar Rynku - marzec 2022!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

radar rynku, promocje, OZE

Aktywności branżowe

Viessmann z nagrodą na rzecz klimatu

Firma Viessmann została wyróżniona nagrodą UN Global Compact w kategorii Climate Positive. Kapituła doceniła firmę za podejmowanie ambitnych działań na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju w trosce o przyszłe pokolenia.


Immergas startuje z biuletynem informacyjnym

Immergas uruchomił biuletyn informacyjny, w którym co dwa tygodnie specjalnie dla swoich subskrybentów podzieli się informacjami o pompach ciepła i hybrydowych pompach ciepła. Eksperci Immergas będą dzielić się swoją wiedzą, odpowiadać na nurtujące pytania i rozwiewać wszelkie wątpliwości


Druga fabryka Jinko Solar w Chinach zasilana w 100% energią odnawialną

Po fabryce Leshan, fabryka Chuxiong Jinko Solar stała się drugą fabryką zasilaną w 100 procentach za pomocą odnawialnych źródeł energii. To efekt działań podjętych w ramach zobowiązania RE100 - globalnej inicjatywy łączącej setki dużych i ambitnych przedsiębiorstw, które zobowiązały się do wykorzystania w 100% energii odnawialnej i przyspieszenia wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej.

Produkcja energii elektrycznej dla fabryki ogniw Chuxiong pochodzi z szeregu źródeł, w tym lokalnych elektrowni wodnych oraz zewnętrznych elektrowni fotowoltaicznych.


SolarEdge otwiera nowy zakład produkcyjny

SolarEdge otwiera nowy zakład produkcyjny - Sella 2 w Korei Południowej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ogniwa do magazynowania energii. Nowy obiekt ma napędzać sprzedaż rozwiązań w zakresie magazynowania energii, zapewnić elastyczność łańcucha dostaw i innowacyjność dostarczanych produktów.


Nowy typ modułów full black od Sonnex Energie

Aby sprostać coraz większym wymaganiom rynkowym i zwiększyć możliwości zastosowania modułów, Sonnex Energie wprowadził do oferty nowe moduły fotowoltaiczne full black o mocy 400W - SNX-E40HP-400M z ogniwami o wymiarach 210 x 210 mm oraz bifacjalne moduły dual glass z ogniwami typu Half Cut o wymiarach 182 x 182 mm - SNX-D54HPD-400M. Moduły fotowoltaiczne serii PEX są gotowe do dostarczenia na światowy rynek i są dostępne w magazynie do szybkiej dostawy.


Konstrukcje CORAB wesprą nowe inwestycje w całej Polsce

35 MW w całej Polsce. Taką moc osiągnie fotowoltaiczny projekt realizowany przez ESOLEO w oparciu o konstrukcje PV wyprodukowane przez CORAB. Dwie wiodące polskie firmy związane z energią odnawialną łączą siły przy przedsięwzięciu związanym z budową farm fotowoltaicznych.


Wystartował oficjalny sklep internetowy BuyPV

W maju bieżącego roku marka BuyPV.eu , generalny i autoryzowany partner (EPC) JA Solar, uruchomił oficjalny sklep internetowy. Oferta firmy buypv.eu skierowana jest do Instalatora.


alpha innotec marką na medal!

Podczas minionego Sympozjum „Razem dla OZE – szanse rozwoju branży PV” marka alpha innotec otrzymała od organizatorów, czyli Bruk-Bet PV i Bruk-Bet Fotowoltaika nagrodę: “Marka na medal”. Nagrodę odebrał Bartosz Bigosiński - Dyrektor Handlowy grupy AIT. Podczas sympozjum można było odwiedzić Salon Produktowy i zobaczyć na nim pompę ciepła alira LWD na naturalnym czynniku R290 oraz reprezentantów alpha innotec.


Razem dla OZE - Bruk Bet organizuje Konferencję dla Branży PV

W dniach 18 i 19 maja w Uniejowie odbyło się Sympozjum „Razem dla OZE”, którego organizatorem były marki Bruk-Bet PV (dystrybutor urządzeń i rozwiązań dla OZE) oraz Bruk-Bet Fotowoltaika (polski producent modułów PV). Wydarzenie skierowane było głównie do przedstawicieli firm związanych z OZE lub chcących rozszerzyć zakres usług.


Mitsubishi Electric zaprasza na szkolenia!

mitsubishi

Mitsubishi Electric dzieli się wiedzą na temat działania systemów klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła, a także oferowanych przez te urządzenia funkcjonalności. Firma zaprasza na szkolenia, na których można zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności. Na szkoleniach, można odnowić posiadane certyfikaty lub uzyskać nowe.


Solis z nagrodą Top Brand PV Seal od EuPD Research od 7 lat z rzędu!

Firma EUPD Research ogłosiła niedawno pierwszą partię laureatów znaku Top Brand PV 2022. W Brazylii i RPA producent inwerterów Solis został wyróżniony znakiem Top Brand PV 2022. Wyróżnienie to zostało przyznane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród instalatorów systemów PV w Brazylii i RPA przez EUPD Research, organizację zajmującą się badaniami rynkowymi i ekonomicznymi. Firma Solis otrzymała to prestiżowe wyróżnienie już po raz siódmy z rzędu.

solis Logo

Zobacz również