Radar Rynku MAJ 2024

Minął maj, a to oznacza, że wracamy z kolejnym Radarem Rynku. Zapraszamy!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Podziel się

W maju odbyło się wielkie wydarzenie, na którym producenci urządzeń OZE zaprezentowali swoje nowości. Mowa oczywiście o zorganizowanym przez naszą redakcję wydarzeniu o nazwie GLOBPREMIERY. Interesujesz się odnawialnymi źródłami energii i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi? Jesteś instalatorem lub inwestorem szukającym efektywnych i czystych źródeł energii? Mamy coś dla Ciebie! GLOBPREMIERY to program prezentujący najnowsze urządzenia z branży OZE, które pojawią się w tym roku na polskim rynku. Poznaj premiery w branży pomp ciepła, fotowoltaiki, stacji ładowania oraz inteligentnych falowników. Czołowi producenci zdradzą tajniki swoich innowacji, a my pokażemy je z każdej strony! Więcej na kanale YouTube.

Galmet na targach INSTALACJE 2024

Widzieliście już relację firmy Galmet z ostatnich targów INSTALACJE – my tak. W trakcie tych targów odbyła się premiera nowego OZEBUS-a Galmet, a także targowa premiera dwóch pomp ciepła: Airmax3 R290 oraz Prima R32 w wersji Smart Home. Co jeszcze? Tego dowiesz się tutaj.

LONGi z nowym rekordem

W dniu 7 maja 2024 roku w Madrycie LONGi Green Energy Technology Co. ogłosiła nowy światowy rekord wydajności krzemowych ogniw słonecznych, osiągając 27,30% według certyfikatu ISFH. To 17 raz, kiedy firma ustanowiła rekord świata wydajności ogniw słonecznych od kwietnia 2021 roku.

Nowy przełącznik BackUp od KOSTAL

Po zainstalowaniu przełącznika BackUp firmy KOSTAL, instalacja fotowoltaiczna z falownikiem PLENTICORE G3 i akumulatorowym magazynem energii umożliwia bezproblemowe zasilanie awaryjne. Przełącznik BackUp firmy KOSTAL można szybko i łatwo zamontować w podrozdzielnicy przy punkcie przyłączenia do sieci. W przypadku zaniku zasilania wystarczy ręcznie przełączyć go na tryb zasilania awaryjnego. Dzięki temu, po odłączeniu od sieci energetycznej, możliwe jest korzystanie z własnej energii słonecznej oraz akumulatora, zapewniając samowystarczalność. Szczegóły tutaj.

GoodWe działa na rzecz zrównoważonego rozwoju

GoodWe, wiodący producent rozwiązań fotowoltaicznych, ogłasza powstanie Instytutu Badań nad Zrównoważonym Rozwojem, dedykowanego poprawie wydajności i praktyk ESG w firmie. Instytut, założony pod koniec 2023 roku, ma opracowywać plany zrównoważonego rozwoju i zarządzać ryzykiem ESG. CEO Daniel Huang określił to jako strategiczną decyzję dla długoterminowego rozwoju firmy. GoodWe, lider w sektorze energii odnawialnej, dąży do wzmocnienia swojej pozycji, oferując zróżnicowane rozwiązania energetyczne i generując pozytywne wpływy środowiskowe oraz społeczne.

Dział HVAC LG rozwija się dynamicznie

Dział B2B HVAC firmy LG Electronics odnotowuje znaczny wzrost dzięki wysokiej sprzedaży agregatów chłodniczych dla budynków komercyjnych, z rocznym wzrostem o prawie 40% w ciągu ostatnich trzech lat. LG oferuje pełną gamę rozwiązań HVAC, a niedawno podpisało kontrakt na dostawę agregatów dla nowej fabryki akumulatorów w Ameryce Północnej. Firma przewiduje, że światowy rynek agregatów chłodniczych będzie rósł o 6% rocznie do 2027 r., i planuje ponad dwukrotne zwiększenie sprzedaży HVAC do 2030 r. LG rozwija swoją działalność międzynarodowo, szczególnie na Bliskim Wschodzie, w Europie oraz Ameryce Środkowej i Południowej.

Viessmann przypomina o konserwacji urządzeń!

Czy dbasz o kondycję swojego systemu grzewczego z taką samą starannością, jak o inne ważne elementy w swoim domu? Viessmann przypomina, że regularna opieka nad instalacją to pewność, że będzie ona pracować sprawnie i bezawaryjnie! Jakie są korzyści z regularnej konserwacji? Kompleksowa obsługa i serwis zapewniany przez doświadczonych specjalistów, oszczędność na kosztach ogrzewania dzięki efektywnej pracy systemu oraz ochrona przed niespodziewanymi awariami oraz zwiększenie komfortu mieszkania. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skorzystaj z formularza na stronie internetowej, a eksperci Viessmann skontaktują się z Tobą.

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia