Droga LONGi w stronę OZE!

LONGi dołącza do Global Initiative RE100 i zobowiązuje się do przejścia na 100% energii odnawialnej we wszystkich swoich globalnych operacjach do 2028 roku. Pośrednim celem jest osiągnięcie 70% do 2027 r. W przyszłości LONGi chce zrealizować koncepcję „Solar for Solar” polegającą na wytwarzaniu komponentów fotowoltaicznych przy użyciu 100% czystej energii!

Falowniki GoodWe w brazylijskim Uniwersytecie

Po raz kolejny segment C&I w Brazylii może być zasilany przez energię słoneczną dzięki GoodWe. Universidade Federal do Espírito Santo, największy uniwersytet w stanie Espírito Santo w Brazylii, może już produkować czystą energię przy wykorzystaniu falowników GoodWe. Instalacje fotowoltaiczne na dwóch kampusach mogą wytworzyć do 7,7 miliona kWh energii słonecznej rocznie i tym samym obniżyć ogólny rachunek uczelni za energię elektryczną o 30%.

Solis zaopatruje supermarkety Walmart w Meksyku w 2 MW energii słonecznej

Ginlong Technologies – światowy lider w produkcji falowników fotowoltaicznych, wyposażył osiem supermarketów Walmart w Meksyku w nowe systemy solarne o łącznej mocy zainstalowanej 2 MW. Wysokowydajny inwerter Solis 60kW zapewnia wysoką, 99-procentową sprawność, dostarczając bezpieczną i niezawodną technologię do sklepów uczestniczących w projekcie!

Viessmann otrzymuje Złoty Laur Klienta

Firma Viessmann została wyróżniona tytułem Złoty Laur Klienta w kategorii Jakość i innowacyjność branży budowlanej oraz Laur Klienta Grand Prix 2020. Jest to kolejne z rzędu zwycięstwo marki w tym prestiżowym ogólnopolskim konkursie i potwierdzenie czołowej pozycji na rynku oraz w oczach konsumentów. Firma Viessmann została doceniona za innowacyjny charakter produktów i podejście proekologiczne.

SolarEdge z wyróżnieniem za innowacje

Podczas Targów Enex, które odbyły się 26-27.02.2020 roku, SolarEdge otrzymał wyróżnienie za innowacyjną prezentację rozwiązań na stoisku!

Fronius liderem w magazynowaniu energii

Wyniki „Przeglądu akumulatorów 2020” przeprowadzonego w berlińskiej Wyższej Szkole Techniki i Gospodarki ustanowiły firmę Fronius liderem w magazynowaniu energii! Testy niezależnych organów badawczych wykazały, że falownik hybrydowy Fronius GEN24 10.0 Plus z akumulatorem BYD Battery-Box H11.5 charakteryzuje się wydajnością zasługującą na podium!

Pozostałe aktywności branżowe

  • W marcu Vaillant dodał do swojej oferty nowość: pompę ciepła powietrze-woda aroTHERM plus z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290, o klasie energetycznej A+++.
  • Na początku miesiąca, Keno wprowadziło do oferty moduły NEMO® firmy Heckert Solar, produkującej w Niemczech. Moduły o mocy 320 W dostępne są w wersjach z czarną oraz srebrną ramą i posiadają 15 lat gwarancji produktowej.
  • Galmet dołączył do grona firm wspierających Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe, które zajmuje się propagowaniem i wdrażaniem nowoczesnych technologii prefabrykowanego budownictwa drewnianego w Polsce.

Redakcja GLOBEnergia