Radar Rynku MARZEC 2022 – co nowego w branży OZE?

Za nami trzeci miesiąc 2022 roku! Co nowego wydarzyło się w branży OZE? Jakie nowości znajdziemy w ofercie producentów? Przedstawiamy Radar Rynku MARZEC 2022!

Zdjęcie autora: Redakcja GLOBEnergia

Redakcja GLOBEnergia

Wraz z końcem marca, kończy się również możliwość rozliczania w systemie opustów. Od 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowy system rozliczenia nowych prosumentów - net-billing. W związku z tym, już wkrótce zostanie uruchomiony program Mój Prąd. W marcu 2022 r. poznaliśmy szczegóły dotyczące nowego programu. Wiemy, że zostanie uruchomiony 15 kwietnia 2022 roku, a z dofinansowania będą mogli skorzystać TYLKO prosumenci rozliczający się w ramach systemu net-billing. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że szykuje się regulacyjna rewolucja na rynku OZE. Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się jeden z najważniejszych projektów nowelizacji ustawy o OZE. Regulacje mają na celu przystosowanie polskich przepisów do wymogów dyrektywy RED II. Projekt przewiduje wiele zmian kluczowych dla sektora OZE w Polsce. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zobaczmy jeszcze, co wydarzyło się w marcu 2022 roku u producentów urządzeń!

Aktywności branżowe

Hybrydowe pompy ciepła Immergas Magis COMBO V2 teraz o mocach 12,14,16 kW

Immergas wprowadził do oferty hybrydowe pompy ciepła Magis COMBO V2 o wyższych mocach 12, 14, 16 kW, co daje rozszerza możliwości ich zastosowania. Hybrydowe pompy ciepła świetnie sprawdzają się w budownictwie modernizowanym, które posiada przyłącze gazowe. Dzięki połączeniu kotła gazowego i pompy ciepła mamy dostęp do dwóch osobnych źródeł energii, co pozwala uniezależnić się od wahań cen czy pogody.


Firma Viessmann wyróżniona dwiema nagrodami

Firma Viessmann kolejny raz, została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Laur Konsumenta 2022. Jury nominowało Viessmann do tytułu w kategorii jakość i innowacyjność branży budowlanej. Oprócz tego, Viessmann został również wyróżniony nagrodą United Nations Global Compact za podejmowanie ambitnych działań na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju w trosce o przyszłe pokolenia.


Co dziesiąty moduł fotowoltaiczny na świecie to JinkoSolar 

JinkoSolar jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie ogłosił, że dostarczył 100 GW modułów fotowoltaicznych na całym świecie. JinkoSolar jest pierwszą firmą w historii, której udało się osiągnąć ten kamień milowy. W efekcie, co dziesiąty zainstalowany moduł fotowoltaiczny na świecie został wyprodukowany przez JinkoSolar.


Aplikacja mySolarEdge z nowymi funkcjami

Dzięki aplikacji mySolarEdge, użytkownicy falowników SolarEdge mogą śledzić produkcję i zużycie energii słonecznej, kontrolować ładowanie samochodu elektrycznego, zarządzać poziomem naładowania baterii. Wszystko to za pomocą smartfona lub tabletu. Dodatkowo, firma dodała do aplikacji jeszcze więcej funkcji i zmieniła interfejs użytkownika, by jeszcze bardziej zwiększyć zadowolenie klientów.


Wiosenna oferta od Bruk-Bet PV

W ramach wiosennej oferty od Bruk-Bet PV - Falowniki KACO od Siemens niemieckiej produkcji są dostępne od ręki! Wśród ich najważniejszych cech można wymienić dobrą pracę nawet w trudnych warunkach, funkcję Priwatt, czyli możliwość przesyłania energii do konkretnych, wybranych przez użytkownika urządzeń, system aktywnego chłodzenia oraz kompensację mocy biernej.


Rozwiązania do magazynowania energii Sunways 

Sunways oferuje szereg rozwiązań hybrydowych do magazynowania energii w zakresie mocy 3-33 kW, aby umożliwić różne scenariusze zastosowań. Funkcja zasilania rezerwowego to jedno z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w falownikach hybrydowych Sunways. Umożliwia podłączenie jedno- i trójfazowych obciążeń łącznie do 110% mocy znamionowej falownika. Firma zapewnia również kompatybilność z akumulatorami wiodących w branży producentów, takimi jak Dyness, Wattsonic, PylonTech oraz Aoboet.


NIBE organizuje konkurs!

nibe konkurs

NIBE organizuje konkurs skierowany do wszystkich aktualnych użytkowników pomp ciepła NIBE oraz wszystkich tych, którzy marzą o pompie ciepła w swoim nowo budowanym lub istniejącym domu. Do wygrania jest pompa ciepła lub system fotowoltaiczny. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na kilka pytań konkursowych.

nibe logo 300 x 150

Nowe kompleksowe rozwiązania grzewcze od WOLF

Firma WOLF wprowadza na rynek najnowsze centrale grzewcze CHC, w wersjach z monoblokową pompą CHA oraz splitową BWL-1S. Producent dostarcza nie tylko urządzenia grzewcze, ale i również sprawdzone i dopracowane rozwiązania w zakresie domowej wentylacji, paneli słonecznych, a także pozwalające nimi zarządzać systemy sterowania, również z poziomu aplikacji w telefonie. Posiadając wszystkie urządzenia od jednego producenta, użytkownik ma pewność, że będą ze sobą niezawodnie współpracować. Wszystkie systemy Wolf są także objęte 5-letnią bezpłatną gwarancją.


Soltec rozpoczyna współpracę z gigantem w branży

Soltec - dostawca komponentów instalacji fotowoltaicznych poinformował o nawiązaniu znaczącej współpracy. Pod koniec II kwartału do oferty Soltec trafią produkty Kehua Tech Polska - producenta m.in. falowników sieciowych o dużej mocy, które przeznaczone są do pracy przy dużych farmach fotowoltaicznych.


PVGE wzmacnia swoją pozycję wprowadzając marki: BUY PV oraz PV Power Plants

Rozbudowa oferty, poszerzenie oferty na rynkach europejskich, współpraca z nowymi Partnerami to część prowadzonych od pewnego czasu działań związanych ze wzmocnieniem pozycji firmy PVGE. Marka BuyPV.eu zajmuje się importem oraz dostawą paneli JA Solar dla realizowanych instalacji i farm fotowoltaicznych każdej wielkości. Klientom oferuje kompleksowe rozwiązania w dziedzinie OZE. PV Power Plants to generalny wykonawca dużych farm fotowoltaicznych, a Klienci marki to głównie duże centra logistyczne, operatorzy dużych powierzchni, deweloperzy i inne podmioty, które doceniają wysoką jakość usług i serwisu - co jest wpisane w DNA marki.

Zobacz również