Viessmann – nowy arkusz doborowy dla pomp ciepła SPLIT

W dedykowanej sekcji dla projektantów i architektów pojawił sięnowy arkusz doborowy dla urządzeń typu SPLIT. Arkusz dotyczy pomp ciepła Vitocal 100-S i 200-S typu SPLIT. Viessmann zaprasza do sekcji dedykowanej dla projektantów i architektów :

https://www.viessmann.pl/pl/informacje-dla/projektanci-i-architekci.html


Pakiety Dimplex – kompaktowe pompy ciepła z osprzętem!

SIK 6-11TES to kompaktowe gruntowe pompy ciepła nowej generacji. Cechują się bogatym wyposażeniem i posiadają wbudowane komponenty instalacji grzewczej oraz podzespoły do podłączenia źródła ciepła.
Doskonałym uzupełnieniem pomp ciepła jest właściwie dobrany osprzęt. W Dimplex dbamy o to aby oferowany asortyment wyposażenia dodatkowego był doskonale dopasowany do wymagań pracy pomp ciepła. W efekcie każdy element z naszej oferty doskonale współpracuje z pozostałymi komponentami systemu wykorzystującego urządzenia Dimplex.
W promocji cenowej, kompaktowe pompy ciepła Dimpex SIK TES o mocy 6 kW, 8 kW, lub 11 kW dostępne są w promocyjnych pakietach wraz z osprzętem. Promocja obejmuje pakiety z pompą ciepła i zasobnikiem c.w.u., buforem, grzałką, zestawem c.w.u. lub zestawem do montażu ściennego sterownika.
http://dimplex.pl/promocje/#akcje-promocyjne


Corab – konstrucje Corab na Litwie!

Na jednej z litewskich instalacji fotowoltaicznych o mocy 700kWp na browarze Kauen Craft w Kownie wykorzystano konstrukcje marki Corab! Konstrukcje tego polskiego producenta coraz częściej wykorzystywane są za granicą! Wykorzystano tam system na dach płaski.


Galmet Hot Points Club – nowy program wsparcia instalatorów

Galmet uruchomił najgorętszy program partnerski w branży. Hot Points Club to system wsparcia dedykowany dla najlepszych instalatorów. Instalatorze! Sprawdź co Galmet przygotował specjalnie dla Ciebie! Program Hot Points Club to możliwość zdobycia setek atrakcyjnych nagród. Nowoczesne smartfony, laptopy, sprzęt RTV i AGD, konsole do gier i setki innych cennych prezentów dla Ciebie, Twojego domu i firmy.


Hydrotech – promocyjna cena na przegląd pomp ciepła!

Jeśli jesteś posiadaczem pompy ciepła alpha innotec, możesz skorzystać z promocyjnej ceny na przegląd w Przedsiębiorstwie „Hydro-Tech” Konin. Satysfakcja i zadowolenie z pracy pompy ciepła jest kluczowe. Pompy ciepła alpha innotec są wciąż udoskonalane. Promocyjna cena przeglądu to 600 zł netto, zamiast 800 zł netto. Już dziś przygotuj swój system grzewczy do zimy! Promocja trwa do 31 lipca 2018 r.


KENO – nowe moduły w asortymencie

Firma LG Electronics wybrała firmę KENO Sp. z o.o. jako swojego długoletniego partnera handlowego na rynku polskim do wypromowania nowych modeli modułów, które są w asortymencie firmy LG. Do nowości zaliczają się następujące modele: LG Neon R, LG Neon 2 Black oraz LG NeOn 2 BiFicial. Firma LG jest pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu modułów fotowoltaicznych, wyprzedzając tym samym o krok konkurencję.


Nagroda Bona Lex dla Wiceprezesa Energi-Operator

Wiesław Jasiński, wiceprezes Zarządu Energi-Operator SA odebrał nagrodę Bona Lex za przygotowanie, przeprowadzenie przez parlament i wdrożenie pakietu paliwowego. Wyróżnienie przyznawane jest co roku przez Dziennik Gazetę Prawną. Wśród tegoroczynych lauratów są także premier Mateusz Morawiecki oraz m.in. Paweł Szałamacha, minister finansów w latach 2015–2016 r. oraz obecna minister finansów Teresa Czerwińska.
Nagroda Bona Lex przyznawana jest dla najlepszego aktu prawnego, który zaczął obowiązywać w ubiegłym roku. Tym razem Kapituła uznała, że dobrym i potrzebnym prawem, które należy szczególnie docenić, był pakiet ustaw uszczelniających system podatkowy.


Junkers-Bosch od kilku lat wspiera edukację techniczną na poziomie szkół średnich prowadząc program JUNKERS SZKOLI.

25 maja zakończyła się jego czwarta edycja: podczas finału nagrodzono 15 uczniów techników, którzy wyróżnili się doskonałą znajomością nowoczesnych systemów grzewczych. Wszyscy laureaci otrzymali elektronarzędzia Bosch, a najlepsza piątka dodatkowo voucher na kurs i egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. W czterech edycjach programu wzięło udział 26 szkół i ponad 800 uczniów z całej Polski.


Firma ABB dostarczyła 18 falowników do nowego systemu fotowoltaicznego w
ZWIK Szczecin.

W związku z kolejną inwestycją w odnawialne źródła energii w ZWiK Szczecin, realizowaną na terenie Zakładu Produkcji Wody Pilchowo przez firmę Hymon Energy, ABB dostarczyła 18 falowników TRIO27.6-TL-OUTD. Zmieniają one prąd stały, powstający w modułach
fotowoltaicznych, na prąd przemienny, który może być wykorzystywany na potrzeby własne obiektu. Budowa kolejnej elektrowni wpisuje się w politykę ZWiK na rzecz inwestowania i promowania odnawialnych źródeł energii.W czterech edycjach programu wzięło udział 26 szkół i ponad 800 uczniów z całej Polski.


Rozwój fabryki Robert Bosch we Wrocławiu i prognozy na przyszłość

Warszawa/ Wrocław – Fabryka układów hamulcowych Bosch w Mirkowie k/Wrocławia w roku 2017 po raz kolejny odnotowała wzrost produkcji, a także innych istotnych wskaźników w zakresie sprzedaży, zatrudnienia oraz inwestycji.
W porównaniu do roku 2016, produkcja Zespołów Mocy Hamowania wzrosła z 2,6 miliona do 3,7 miliona sztuk. Dane te nie uwzględniają produkcji na rynek części zamiennych, w której zakład we Wrocławiu jest światowym liderem.


EkoDOTACJA STOP SMOG!

Stiebel Eltron rozumie potrzebę dbania o jakość powietrza. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom polepszania jakości powietrza oraz redukcji SMOGu proponuje EkoDotację STOP SMOG. EkoDotacja STOP SMOG rozpoczyna się 23 kwietnia 2018 i trwa do 31 października 2018r. lub do wyczerpania zapasów. Promocją objęte zostały wybrane pompy ciepła powietrzne i gruntowe w szerokim zakresie mocy, w tym również modele z opcją chłodzenia. Urządzenia są dedykowane do nowych oraz modernizowanych budynków.


Panasonic prezentuje Zespół Zbiorników Kombo, czyli zasobnik CWU i zbiornik buforowy w jednym

Panasonic wprowadził na rynek zespół zbiorników PAW-TD20B8E3-1 do instalacji z pompami ciepła Aquarea typu monoblok. Rozwiązanie łączy w jednej obudowie zasobnik do podgrzewania c.w.u. oraz zbiornik buforowy, dzięki któremu możliwe jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. System pracuje nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, nie zajmuje dużo miejsca i doskonale sprawdza się zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach.

Redakcja GLOBEnergia