Rekord sprawności modułu krystalicznego

LONGi, wiodący światowy producent w dziedzinie energetyki słonecznej, ogłosił, że osiągnął nowy światowy rekord sprawności konwersji na poziomie 22,38% dla swojego monokrystalicznego modułu. Zapis został zweryfikowany przez globalną niezależną agencję certyfikacyjną TÜV Rheinland. Przełom po raz kolejny potwierdza postęp w rozwoju technologii modułów monokrystalicznych. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój w technologie i procesy, nowe innowacje można szybko zastosować do produkcji na dużą skalę, promując w ten sposób transformację energetyczną przy pomocy energetyki słonecznej.

Szkolenia od Viessmanna – aktualizacja

Viessmann logo ramkaViessmann aktualizuje terminarz szkoleń „szkolenia URE” na 2020. Szkolenia przygotowują do egzaminów na uprawnienia określone przepisami URE. Szkolenie kończy się egzaminem oraz uzyskaniem uprawnień eksploatacyjnych i/lub dozorowych dla grupy 1, 2 i/lub 3 (wg zapotrzebowania uczestnika szkolenia). Najbliższe szkolenie odbędzie się już 31. stycznia we Wrocławiu. Kolejne zapowiedziane są na 25.02 w Komornikach, 24.03 w Mysłowicach i 28.04 w Piasecznie.

Solis Ukrytym Championem

Nagroda Hidden Champions przeznaczona jest dla firm, które niejako stoją w cieniu najbardziej znanych światowych marek, a przy tym wyróżniają się na ich tle i są cichymi bohaterami wspierającymi gospodarkę. Ginlong Solis został odznaczony nagrodą „Ukrytego Champiota” przez regionalną komisję ekonomiczno-informacyjną Zhejiang. Aby znaleźć się na prestiżowej liście agencji, które wywierają wpływ gospodarczy i społeczny w regionie, Ginlong musiał przejść gruntowny proces weryfikacji przez wiele podmiotów, w tym departamenty gospodarcze i informacyjne z miasta i prowincji. Nagroda „Hidden Champion” odzwierciedliła wysiłki lokalnego kierownictwa firmy poprzez zaangażowanie w sprawy pracowników, lokalnej gospodarki i środowiska.

GoodWe zwycięzcą w konkursie na najlepszy falownik

Firma GoodWe została wybrana przez pv-magazyn na zwycięzcę w kategorii najlepszych falowników, za innowację i design nowo opracowanego falownika A-ES. Seria A-ES to innowacyjne rozwiązanie GoodWe, będące odpowiedzią na sukcesy falownika do magazynowania energii ES. Falownik jest rozwiązaniem dostosowującym się do ewentualnej awarii sieci. Jego kompleksowa funkcjonalność została zaprojektowana w taki sposób, by zwiększyć zużycie własne. Jest dostępny w zakresie mocy 5 i 10 kW i posiada aż 4 MPPT.

Rekord sprawności modułów bifacjalnych

JinkoSolar ogłosił, że maksymalna sprawność konwersji modułów bifacjalnych osiągnęła 22,49%. Wyniki zostały zweryfikowane podczas testów przeprowadzonych przez TÜV Rheinland. Do pobicia rekordu przyczyniła się nowa technologia Tiling Ribbon (TR), która eliminuje wszelkie przerwy międzykomórkowe, zapewniając wysoką wydajność i niezawodność, jednocześnie znacznie poprawiając wygląd modułu.

Nowości produktowe w Keno

Na fali rosnącego zapotrzebowania na rynku fotowoltaicznym, rośnie również doświadczenie jak i oczekiwania instalatorów względem rozwiązań systemowych, zwłaszcza w odniesieniu do konstrukcji montażowych. Właśnie dlatego, Keno dopasowując się do aktualnego zapotrzebowanie, realizuje potrzeby klientów. Wśród nowości produktowych 2020 znalazły się: stelaż do powieszenia falownika, opaska zaciskowa z uchwytem klinującym, zacisk do przewodu uziemiającego, uchwyt montażowy strong oraz konstrukcja balastowa przeznaczona na dachy kryte membraną.

Wydłużona gwarancja od Vaillant

Vaillant wprowadził nowość do swojej oferty: ecoCOMFORT. To program przedłużonej gwarancji od Vaillant na kotły kondensacyjne. Właściwe użytkowanie urządzeń grzewczych oraz ich regularne przeglądy, zapewnia długą i bezproblemową pracę, dając przez wiele lat pełną satysfakcję ich użytkownikom. ecoCOMFORT to możliwość przedłużenia standardowej (24-miesięcznej) gwarancji o dodatkowe 3 lata. Są nią objęte kotły marki Vaillant do 37 kW zakupione za pośrednictwem Autoryzowanych Firm Partnerskich.

SOS – wsparcie 24/7 od Froniusa

SOS – FRONIUS SOLAR ONLINE SUPPORT to informacyjny, szybki i łatwy portal wsparcia pomagający zarówno instalatorom, jak i partnerom systemowym Fronius podczas serwisowania systemów solarnych. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest pomoc w rozwiązywaniu problemów, informacja dotycząca okresu gwarancyjnego czy pomoc w zamawianiu części zamiennych – rozwiązanie zostanie znalezione dzięki SOS od Froniusa. Firma zapowiada ulepszenie narzędzia w pierwszej połowie 2020.

Redakcja GLOBEnergia