Viessmann – Vitocal 200-S nagrodzona Złotym Medalem MTP 2018!

Pompa ciepła VITOCAL 200-S firmy Viessmann otrzymała Złoty Medal MTP 2018. Nagroda została przyznana przez Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych INSTALACJE 2018. Pompa ciepła VITOCAL 200-S objęta jest również programem „Ciepło z zimna”, w ramach którego firma Viessmann pokrywa koszty montażu i pierwszego uruchomienia pompy! To oznacza, że Klienci, którzy zdecydują się na promocję, zyskają nie tylko czas i pewność, że wszystko się dzieje pod opieką fachowca, firma Viessmann gwarantuje również obniżony podatek VAT – z 23% do zaledwie 8% za oferowany pakiet! Oferta ważna od 01.02.2018 do 30.06.2018 r.


Dimplex – System M zbiera nagrody i wyróżnienia

Nowe pompy ciepła od Dimplex zdobyły już kilka istotnych wyróżnień. Po pierwsze – nagrodę German Design Award 2018 w kategorii „Energia”. German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową. Pompy ciepła z System M zdobyły również uznanie Ekspertów Sądu Konkursowego pod przewodnictwem prof. dr hab. Inż. Józefa Jasiczaka i znalazły się wśród tegorocznych medalistów Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich i Targów Budma.


Corab laureatem nagrody Gazele Biznesu 2017

Firma Corab znalazła się w gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2017 najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. „Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik „Puls Biznesu”, nieprzerwanie od 2000 roku. „Gazele Biznesu” to nie tylko ponad 200-stronnicowy ranking skupiający najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. Jego integralną część stanowi również cykl 10 spotkań w największych miastach Polski, podczas których wręczamy nagrody zwycięzcom i rozmawiamy z nimi o ich największych problemach i wyzwaniach oraz nadziejach na przyszłość.


Galmet – Genesis Plus nagrodzony Złotym Medalem MTP 2018!

Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie, przyznawane najbardziej innowacyjnym produktom. Jest potwierdzeniem doskonałości produktu i ukoronowaniem działań producenta. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Na wręczenie nagrody zapraszamy podczas targów 23-26 kwietnia. Genesis Plus to nowy kocioł na pellet. Ten całkowicie polski ekologiczny kocioł centralnego ogrzewania może zaskoczyć parametrami technicznymi, wygodą obsługi, ekologicznością i czystością pracy.


Spirvent – falownik Julia nagrodzony podczas targów ENEX!

Falownik trójfazowy Julia został wyróżniony podczas ostatniej edycji Targów ENEX w Kielcach. Inwerter Wolta Julia 10 kW dostosowany jest do pracy w polskich warunkach atmosferycznych, śledzi odbiorniki na każdej fazie w zakresie poboru mocy, a przy podłączeniu do sieci zapisuje całą historię pracy. Nowy falownik Wolta Julia 10 kW cechuje się niskim poborem energii na potrzeby własne. Rozpoczyna oddawanie energii do sieci już od 150 V po stronie DC, czyli zdecydowanie wcześniej w porównaniu z falownikami innych firm. Maksymalne napięcie wejściowe pracy tego urządzenia to 1000V, a maksymalna sprawność sięga nawet 98%. Natomiast współczynnik zakłóceń harmonicznych nie przekracza 3%.


Promocyjne ceny na pompy ciepła od alpha innotec

Zamów powietrzną pompę ciepła serii alira LWD i zyskaj 5000 zł netto. Pompa ciepła z serii alira LWD to 5 lat gwarancji w standardzie, darmowy dostęp do internetu w standardzie, niemiecka jakość, odporna obudowa z anodowanego aluminium, wysokie COP na poziomie 4,80, naturalny czynnik chłodniczy R290, klasa energetyczną A++. Promocja trwa od 1 lutego do 30 kwietnia 2018 r.


KENO największym dystrybutorem modułów PV Sharp w Polsce

Od kwietnia 2018 roku firma Sharp wytypowała wyłącznego dystrybutora na Polskę modułów
polikrystalicznych ND-RB275 oraz monokrystalicznych NU-SC360. Dystrybutorem tym
została firma KENO, która w przeciągu ostatnich kilku lat, dzięki intensywnej
pracy i zaangażowaniu, wyrosła na lidera na polskim rynku fotowoltaicznym.
Dzięki nowo wybudowanej hali magazynowej, KENO ma możliwość utrzymywania dużych
stanów i zaopatrywania klientów w zestawy PV pod gminne przetargi, obejmujące niejednokrotnie po kilkadziesiąt instalacji jednocześnie.


SBF POLSKA PV – znamy instalatora Roku 2018 w kategorii Fotowoltaika!
Podczas Targów Enex w Kielcach najlepsze firmy instalatorskie rywalizowały o tytuł Instalatora Roku 2018 oraz nagrodę w wysokości ponad 18 000 zł. Na podium na trzecim miejscu stanęła firma PV System z miejscowości Świlcza, na drugim Eco Energy z Wyszogrodu, zaś na pierwszym Solar House z miejscowości Jaślany.
Organizatorami konkursu są polski producent konstrukcji fotowoltaicznych Corab oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV wraz z Partnerami Q.Cells, SolarEdge oraz Jean Mueller Polska.


Vaillant ogłasza promocję na pompy ciepła
Zgłoś się przez formularz zgłoszeniowy, wybierz pompę ciepła i instalatora, podpisz umowę na montaż urządzenia i kup wybrane urządzenie z rabatem do 7 000 zł!
Promocja trwa od dnia 5 marca 2018 roku do dnia 31 MAJA 2018 roku lub do wyczerpania zapasów urządzeń. Promocją objęty jest zakup pomp ciepła lub odpowiednich pakietów zawierających pompy ciepła .


ABB zwiększa zasięg infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych
Technologia ładowania samochodów i autobusów elektrycznych ABB jest teraz dostępna w 95 proc. państw, które zdecydowały się na te środki transportu. Szybkie stacje elektryczne DC firmy ABB, w zakresie mocy od 50 kW aż do 450 kW, oferowane są klientom na całym świecie. Liczba sprzedanych przez firmę ładowarek przekroczyła globalnie już 6500 sztuk – zarówno produktów dedykowanych do elektrycznych samochodów osobowych, jak autobusów. Co istotne, zauważalny jest znaczny wzrost zapotrzebowania na stacje elektryczne o wysokiej mocy.


Nowe, jeszcze efektywniejsze systemy Panasonic GHP GF3
Panasonic zaprezentował nową generację zasilanych gazem pomp ciepła z serii GF. Modele GF3 zapewniają jednoczesne ogrzewanie lub chłodzenie oraz produkcję ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Oferują zwiększoną wydajność sezonową dzięki nowemu projektowi wymiennika ciepła i są szczególnie opłacalne dla budynków komercyjnych o dużym zapotrzebowaniu na c.w.u., jak np. hotele.


Bosch tworzy dział branżowy zintegrowanych usług w obszarze mobilności
Bosch kontynuuje proces transformacji, stając się dostawcą usług w obszarze mobilności. W nowym dziale branżowym koncernu, Connected Mobility Solutions, ponad 600 pracowników będzie w przyszłości rozwijać i oferować usługi cyfrowe w obszarze mobilności. Należą do nich systemy Sharingu, czyli współużytkowania pojazdów, usługa wspólnych przejazdów oraz bazujące na integracji usługi dla kierowców.

Redakcja GLOBEnergia