Viessmann – promocyjna oferta instalacji fotowoltaicznych pod klucz

Promocyjna oferta kompletnych instalacji fotowoltaicznych wraz z montażem! Viessmann przygotował kalkulator oszczędności wynikających z instalacji fotowoltaicznej. Jest ogólnodostępny na oficjalnej stronie www.viessmann.pl.

Co zyskujesz? Gwarancję ceny zestawu wraz z montażem, 10 lat gwarancji na moduły fotowoltaiczne, a oszczędności mogą osiągnąć poziom 16 500 zł z każdego kW zainstalowanej instalacji.

Dimplex – System M laureatem German Design Award 2018

System M – powietrzna pompa ciepła nowej generacji Dimplex zdobyła nagrodę German Design Award 2018 w kategorii „Energia”. German Design Award jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów wyróżniających produkty za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i szeroko rozumianego designu. Nagroda przyznawana jest produktom, które reprezentują najwyższy poziom innowacyjności i jakość projektową.

Spirvent zmienia się dla Was!

Wraz z nastaniem Nowe Roku, firma Spirvent zaprezentowała nową, wygodną stronę internetową. Co na niej znajdziecie? Wszystkie niezbędne informacje dla inwestora gminnego, inwestora indywidualnego czy instalatora systemów fotowoltaicznych.

Zapraszamy na www.spirvent.pl

KENO – firma pełna energii!

Firma KENO skupia się wyłącznie na dystrybucji, nie stanowi konkurencji dla swoich klientów w zakresie montażu systemów PV. Głównymi odbiorcami firmy KENO to w większości firmy instalacyjne, dystrybutorzy działający na większą skalę oraz koncerny energetyczne. W 2017 r. firma KENO sprzedała moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 12 MW. Równie dobrze wypadła sprzedaż inwerterów- dostarczono produkty o łącznej mocy niemal 18 MW oraz konstrukcji, która wyniosła ok. 25 MW. Rok 2017 był rekordowym okresem dla firmy. KENO praktycznie zdublowało sprzedaż z 2016.

Centrum Doradztwa Galmet

Firma Galmet zachęca do skorzystania ze wsparcia specjalistów z Centrum Doradztwa Galmet. Specjaliści czekają na kontakt od osób remontujących lub budujących mieszkanie/dom, użytkowników produktów Galmet, osób zainteresowanych technologią OZE i Hybrydowymi Systemami Grzewczymi, czy projektantów i instalatorów.

Specjaliści to osoby przygotowane odpowiednio, by udzielić porady i pomocy podczas planowania i realizacji budowy lub remontu Twojego domu. Pomagają w pozyskaniu dofinansowania i znalezieniu sprawdzonego instalatora tego systemu.

Corab uzyskał rekomendację SHARP

Moduły SHARP z serii NDRB/NUSC/NURD są oficjalnie kompatybilne z systemami Corab Aero na dach płaski, co potwierdza rekomendacja Działu Technicznego SHARP.


Schneider Electric przyłącza się do walki ze zmianą klimatu

Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, zobowiązał się do pozyskiwania w 100% energii ze źródeł odnawialnych. Zobowiązania te są kolejnym, ważnym krokiem firmy na drodze do ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Ponadto, podczas szczytu One Planet Summit w Paryżu, firma ogłosiła, że zdecydowała się dołączyć do dwóch globalnych inicjatyw pod przewodnictwem The Climate Group, skupiających wpływowe przedsiębiorstwa zaangażowane w przyspieszanie działań na rzecz klimatu.


Elektrownia fotowoltaiczna w kształcie Jelonka

W Jeleniej Górze powstanie pierwsza designerska elektrownia fotowoltaiczna w Polsce. 30 tys. paneli zostanie ułożonych w kształt symbolu miasta – jelonka. Firma Polski Solar S.A. zapowiedziała rozpoczęcie prac na początek 2018 roku.

Unikatowy w skali Polski i świata projekt powstanie na działce przy Trasie Czeskiej, którą firma Polski Solar dzierżawi od miasta. Na kształt jelonka złożą się czarne, monokrystaliczne oraz niebieskie, polikrystaliczne panele słoneczne. Zajmą powierzchnię 22 hektarów. Dzięki temu symbol miasta będzie dobrze widoczny z gór.


ABB testuje najpotężniejszy na świecie transformatorowi HVDC

ABB pomyślnie przetestowała największy na świecie transformator do przesyłu energii elektrycznej prądem stałym o bardzo wysokim napięciu (UHVDC). Opracowany i wyprodukowany we współpracy z State Grid Corporation of China (SGCC) transformator otworzył drogę do realizacji łącza UHVDC Changii-Gugan o napięciu +/- 1100 kV, które ustanowi nowy światowy rekord pod względem poziomu napięcia, przepustowości i odległości. Będzie ono w stanie przesłać 12 000 megawatów energii elektrycznej, co odpowiada możliwościom 12 dużych elektrowni.


TAURON zbuduje pilotażową mikrosieć

Mikrosieć zdolna do samodzielnego pokrywania własnego zapotrzebowania na energię elektryczną, będzie złożona z odnawialnych źródeł energii, bateryjnego magazynu energii elektrycznej oraz elementów sterujących pracą mikrosieci.
TAURON zbuduje instalację pilotażową w ramach umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Mikrosieć to mała sieć elektroenergetyczna pozwalająca na zagwarantowanie dostaw energii elektrycznej dla odbiorców do niej przyłączonych.

Sieć, dzięki możliwości okresowego funkcjonowania w trybie wyspowym, będzie mniej wrażliwa na konsekwencje silnych wichur czy zakłóceń w krajowym systemie energetycznym.