Targi ISH odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Przez pięć dni 11-15 marca 2019 roku, targom towarzyszyć będą rozmowy i dyskusje gości z branży instalacyjnej, inżynierów, architektów, właścicieli firm, przedstawicieli sektora publicznego, uczniów i studentów. Targi liczą sobie już 50 lat!

ISH Energy – to co redakcja lubi najbardziej!

W sekcji ISH Energy, czyli w tej, która nas redakcyjnie najbardziej interesuje, będzie można zobaczyć całe spektrum nowych technologii w zakresie wytwarzania energii – wydajne systemy grzewcze, połączone z odnawialnymi źródłami energii – energetyką słoneczną, czy biomasą.
Na targach pokażą się firmy specjalizujące się w systemach klimatyzacyjnych, oferujące usługi chłodnicze i wentylacyjne. Będziemy mogli zobaczyć zrównoważone i przyszłościowe rozwiązania oparte na pompach ciepła do ogrzewania i chłodzenia, systemy solarne, technologie odzyskiwania ciepła obejmujące chłodzenie bezpośrednie i pośrednie.

Źródło: ISH

Nie zabraknie też producentów kotłów, palników, podgrzewaczy, kanałów wentylacyjnych, pomp ciepła, systemów solarnych, kominków, okuć, elementów do urządzeń grzewczych oraz automatyki. Liczymy na to, że producenci urządzeń fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła nie zawiodą i zaskoczą nas nowoczesnymi produktami.

Sektor ogrzewania i branża odnawialnych źródeł energii są nierozłączne. Tegoroczna edycja targów ISH stawia na pokazanie rozwiązań redukujących zapotrzebowanie na energię na rynku grzewczym, ale też na wygodę, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo użytkowania. Wiele uwagi poświęcone jest również rozwiązaniom poprawiającym jakość powietrza.

Jest to temat tak istotny dlatego, że dla przykładu – sektor grzewczy w Niemczech zużywa więcej energii niż każdy inny sektor. Odpowiada on za 50% konsumpcji energii przez odbiorców końcowych. Właśnie rynek grzewczy ma największy potencjał w zakresie oszczędności energii i redukcji emisji CO2. Niemcy stawiają na nowoczesne systemy grzewcze przede wszystkim dlatego, że poprzez modernizację lub wymianę 14 milionów przestarzałych systemów grzewczych, zużycie energii w tym kraju zmniejszyłoby się aż o połowę.

Dobry czas na rozmowy o energii

Jest to bardzo dobry czas do rozmów na tematy energetyczne. To właśnie teraz europejska i niemiecka polityka w zakresie ochrony klimatu i zasobów naturalnych jest na etapie domykania planów na 2020 i ustanawiania nowych, ambitnych planów na najbliższe dziesięciolecia. Emisja dwutlenku węgla z samochodów i transportu, przemysłu i budynków ma być znacznie zredukowana do 2050 roku.

Członkowie branży grzewczej liczą na to, że głównym elementem strategii niskoemisyjnych będą nowoczesne rozwiązania w zakresie ogrzewania i zasilania obiektów. Podczas targów, przemysł techniki grzewczej zaprezentuje rozwiązania, które pomogą uchronić klimat i zasoby.

Korzystając z naszej okazji w tym wydarzeniu jak co roku gwarantujemy Państwu zdjęcia i wideorelację z tych wydarzeń!

Źródło: ISH


DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Wejście na targi jest płatne, a koszt biletu zależy m. in. od długości pobytu. Szczegółowe informacje o biletach: TUTAJ

DLA PODRÓŻUJĄCYCH SAMOCHODEM

Autostrada A5

Węzeł Westkreuz Frankfurt – zjazd

Kierować się za znakami Messe Frankfurt lub Messe

PARKINGI:

Parking Messe Frankfurt „Rebstock” jest wielopoziomowy. Autobusy dowożą stamtąd na Targi

Parking Rebstock: Zum Messeparkhaus Rebstock

Zachodnie wejście: Strasse der Nationen

Północne wejście: Katharinenkreisel

Wejścia 8 i 9: Katharinenkreisel

Wschodnie wejście: Brüsseler Strasse

Południowe wejście: Europa-Allee

WARTO WIEDZIEĆ!

Frankfurt posiada strefy ochrony środowiska, które ograniczają ruch samochodowy. Jest podzielony na strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Zjazd w te strefy umożliwiony jest po zakupie odpowiedniej plakietki.

Kara za brak plakietki: 40 euro

Prawo wjazdu do „zielonych stref” mają samochody osobowe i ciężarowe oznaczone specjalną czerwoną, żółtą lub zieloną plakietką z wpisanym numerem rejestracyjnym pojazdu. Rodzaj przyznawanej plakietki zależny jest od normy emisji spalin, spełnianej przez te pojazdy. Samochody zagraniczne są klasyfikowane na podstawie danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym: normy emisji spalin, data pierwszej rejestracji pojazdu.

Stefy ochrony środowiska nie obowiązują na autostradach. Jeżeli podróż jest skierowana wyłącznie na targi nie potrzeba posiadać plakietki. Inaczej jest w sytuacji gdy planowana jest podróż do centrum miasta.

Źródło: ISH

Redakcja GLOBEnergia