Referencje FRONIUS nagrodzone! Poznaj laureatów

Jak co roku, Fronius podsumował Konkurs na najlepsze referencje z falownikami Fronius 2021. Zobaczcie kto został laureatem w tym roku!

Zdjęcie autora: Fronius Polska

Fronius Polska

Rozwiązania dla fotowoltaiki, inteligentne rozwiązania i zarządzanie energią

W tym roku, tradycyjnie został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2021 z falownikami Fronius aż w 3 kategoriach: „Najlepsza instalacja prywatna 2021”, „Najlepsza instalacja przemysłowa 2021” oraz „Najlepsza instalacja z zarządzaniem energią 2021”. Fronius nagrodził również najlepsze zdjęcie referencyjne 2021. 

Co było oceniane?

Na zgłoszone referencje patrzono pod kątem technicznej poprawności realizacji, estetyki wykonania instalacji, porządku na miejscu instalacji, zgodności zdjęć z wytycznymi dla zdjęć do referencji. Każda referencja miała zgodę na wykorzystanie przez Fronius. 

Wstępnej selekcji dokonał zespół 5 osób w Polsce i Austrii: 1 osoba Marketing  + 2 osoby Wsparcie Techniczne + 1 osoba Sales Manager. Firma wyłoniliła po kilku kandydatów do nagrody w każdym konkursie. W drodze głosowania wspólnie zostały wybrane po trzy najlepsze referencje. Poznaj laureatów!

WYNIKI:

NAJLEPSZA INSTALACJA PRYWATNA 2021

Pierwsze miejsce: SUNONE Piotr Mikos

Opis Instalacji:

·         Wielkość instalacji: 13.22 kWp

·         Inwestor zgłosił się do firmy SUNONE z jasnym celem - wybudowania instalacji fotowoltaicznej, która będzie oparta o najlepsze na rynku komponenty. Od początku był świadomy faktu, że korzyści płynące z inwestycji w fotowoltaikę są największe, gdy uda się zoptymalizować autokonsumpcję. W związku z tym chciał zastosować falownik hybrydowy, który będzie mógł współpracować z magazynem energii. Wybór mógł być tylko jeden i został nim oczywiście Fronius Symo GEN24 o mocy 10 kW. Inwestora dodatkowo przekonał fakt, że firma SUNONE jest autoryzowanym Partnerem Systemowym firmy Fronius.

·         Wyjątkowe wyzwanie: inwestor chciał wykorzystać falownik hybrydowy Fronius Symo GEN24, aby móc posiadać swój własny magazyn energii i mieć niezależność energetyczną od przerw w dostawach prądu. W związku z tym, że obecnie jest na etapie wprowadzenia się do nowo wybudowanego domu, chce przeanalizować swoje zużycie energii i następnie dobrać odpowiednią pojemność baterii, które posłużą mu jako zasilanie awaryjne. Na tym etapie w jego niezwykle rozbudowanej rozdzielni głównej, obok systemu KNX został zamontowany inteligentny licznik energii Fronius Smart Meter.

·         Z punktu widzenia pracy części systemu zlokalizowanego na dachu płaskim ważną funkcją, którą posiada falownik firmy Fronius będzie Dynamic Peak Manager, gdyż na kilka przednich modułów w okresie jesienno-zimowym może padać niewielki cień ze zlokalizowanej na sąsiedniej działce brzozy.

·         Co ciekawe inwestor po zaproponowaniu falownika Fronius Symo GEN24 sam odnalazł w Internecie broszurę informacyjną na temat tego produktu i był świadomym jego funkcjonalności, a dla firmy SUNONE czystą przyjemnością była współpraca z nim. Przedstawiciele firmy cieszy się również, że będą mogli zamontować w domu klienta magazyn energii jak już precyzyjne zostaną określone potrzeby, a same magazyny będą dostępne do zakupienia na rynku :)

·         Falowniki: Fronius Symo GEN24 Plus 10.0 x 1 szt.

·         Pozostałe produkty: Fronius Smart Meter, PV POINT oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe AC i DC od firmy DEHN.

Pierwsze miejsce w kategorii NAJLEPSZA INSTALACJA PRYWATNA 2021: SUNONE Piotr Mikos

Drugie miejsce: GreenOn.pl

Trzecie miejsce: Ekosun Sp. z o.o. SK

NAJLEPSZA INSTALACJA PRZEMYSŁOWA 2021

Pierwsze miejsce: Soleko Polska Sp. z o.o

Opis Instalacji:

·         Wielkość instalacji: 1314 kWp

·         Klient: Tartak Olczyk sp. z o.o. – krajowy lider w branży drzewnej.

·         Instalacja składa się z 15 falowników Fronius Symo i Tauro o mocy 50 i 100 kW.

·         Instalacja zlokalizowana jest na dachach 3 hal produkcyjno-magazynowych

·         Wszystkie instalacje PV pracują w wydzielonej części instalacji elektrycznej zakładu razem z elektrowniami na biomasę w charakterze wyspowym generując energię w 100% na potrzeby własne.

·         Dużym wyzwaniem było połączenie modułów PV na dachach o długości ponad 150m, gdzie podłączenie instalacji do sieci AC znajdowało się na samym końcu budynku. Dzięki technologii TAURO z daisy chain możliwe było przesłanie energii pojedynczymi przewodami 240mm2 z falowników TAURO połączonych w pary po 200 kW. Dodatkowo falowniki będące w parze na jednym zasilaniu mają podłączone moduły PV skierowane w różną stronę (południowy - wschód i południowy - zachód) dzięki czemu uzyskano większe wykorzystanie przepustowości przewodów, niższe starty na przesył, jak również obniżono koszty BOS. Zabudowa zabezpieczeń przepięciowych AC/DC bezpośrednio w obudowie falowników pozwoliła na kolejne oszczędności przy jednoczesnym zlokalizowaniu zabezpieczeń maksymalnie blisko modułów PV.

Pierwsze miejsce w kategorii NAJLEPSZA INSTALACJA PRZEMYSŁOWA 2021: Soleko Polska Sp. z o.o

Drugie miejsce: Ekosun Sp. z o.o. SK

Trzecie miejsce: Eprosument S.A

NAJLEPSZA INSTALACJA Z ZARZĄDZANIEM ENERGIĄ 2021

Pierwsze miejsce: Dom-Serwis Małgorzata Bębenek

Opis Instalacji:

·         Wielkość instalacji: 11.52 kWp

·         Firma Dom-Serwis zdecydowała się i wykonała instalację PV ze względu na duże zapotrzebowanie na energię elektryczną. Firma posiada 30% samochodów elektrycznych oraz innych urządzeń na prąd. Wyprodukowana energia jest zużywana na bieżąco. Magazynami energii są samochody elektryczne i urządzenia. Reszta energii płynie do magazynu energii w biurze, która jest zużywana nocą.

·         Największym wyzwaniem było wysterowanie całego systemu łącznie z mocami stacji ładowań do samochodów elektrycznych, ogrzewania budynków (pompa ciepła, maty grzewcze).

·         Zarządzanie energią z Fronius Smart Meter, z przekaźnikiem, rozwiązanie Wattpilot dla e-mobility. System z akumulatorami

·         3 ładowarki Fronius Wattpilot 11/22kW, ładowarka Tesla 22kW, maty grzewcze, pompa Ciepła stiebel eltron

·         Falowniki: Fronius Symo GEN24 Plus 10.0 x 1 szt.

Pierwsze miejsce w kategorii NAJLEPSZA INSTALACJA Z ZARZĄDZANIEM ENERGIĄ 2021 Dom-Serwis Małgorzata Bębenek

Drugie miejsce: Eovia Piotr Beer

Trzecie miejsce: SunSol Sp. z o.o 

ZDJĘCIE, KTÓRE WYGRAŁO W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM: „Solar is sexi” firmy Bison Energy Sp. z o.o.

Zdjęcie „Solar is sexi” firmy Bison Ene

Zdjęcia nominowane do konkursu fotograficznego:

·         „Zachód słońca nad UM w Gliwicach” firmy Eko-Solar Sp. z o.o.

·         „Dziewczynka z katalogami” firmy Brewa Sp. z o. o. SK

·         „GEN24 in blue …” firmy SunSol Sp. z o.o.


Zapraszamy na webinar!

Już w najbliższą środę zapraszamy na webinar w ramach cyklu Webinarowa Środa, którego tematem będzie nowelizacja ustawy o OZE oczami producenta falowników.

DATA: 8 grudnia 2021
GODZINA: 11:00
PROWADZĄCY: Maciej Piliński - Sales Manager Solar Energy w Fronius Polska
TEMAT: Zmiany w ustawie o OZE oczami producenta falowników
REJESTRACJA: https://globenergia.clickmeeting.com/969888822/register
Zapraszamy!